Trzeci prom Stena Line na trasie Belfast-Liverpool

paź 24, 2013 | Stena Line

1stenaaStena Line potwierdziła decyzję o zwiększeniu tonażu na trasie promowej Belfast-Liverpool. Prom Stena Hibernia rozpocznie kursowanie 5 listopada 2013. Początkowo realizować będzie 8 rejsów tygodniowo, co pozwoli zaoferować klientom frachtowym większą częstotliwość i dostępność powierzchni ładunkowej.

Prom Stena Hibernia ma kursować od wtorku od piątku. Będzie odchodził z Liverpoolu o godz. 3.00 i z Belfastu o godzinie 15.00.
Stena Line nabyła trasy Belfast-Liverpool oraz Belfast-Heysham w lipcu 2011 i od początku realizuje na nich program inwestycyjny w celu zwiększenia dostępnej powierzchni ładunkowej i stałego podnoszenia poziomu usług.

Paul Grant, Dyrektor Stena Line w regionie Morze Irlandzkie–Północ, powiedział: „Na rynku przewozów frachtowych widoczne są oznaki ożywienia i jest zrozumiałe, że Stena Line zwiększa liczbę statków, by dostosować się do potrzeb rynku. Belfast rozwija się jako port, stając się ważnym hubem dla frachtu i oferując jedenaście odejść promów dziennie: do Cairnryan, Heysham i do Liverpoolu. Jestem pewien, ze nasi klienci pozytywnie zareagują na fakt zwiększenia możliwości przewozowych na obsługiwanych przez Stena Line liniach”.

Fakty: Stena Hibernia
Typ statku: prom typu RoRo
Rok budowy: 1996
Powierzchnia ładunkowa: 1 560 metrów ładunkowych
Długość: 142,5 metrów
Prędkość: 18 węzły
Liczba pasażerów: 12