To chyba Baltexpo nie ma wyjścia…

kw. 25, 2012 | Gdańsk

AndrzejKasprzakZa kilkanaście dni Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. przeniosą się do nowego Centrum Targowo – Wystawienniczego AmberExpo w Letnicy, tuż obok jednego z najpiękniejszych stadionów w Europie PGE Arena.

Andrzej Kasprzak, prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich S. A. na pytanie dziennikarki Wioletty Kakowskiej-Mehring z portalu www.trójmiasto.pl:

To chyba Baltexpo nie ma wyjścia…odpowiedział:

 – Jeszcze spróbujemy namówić kolegów z Baltexpo do zespolenia naszych wysiłków, dzięki czemu moglibyśmy wspólnie stworzyć naprawdę znaczącą imprezę. Chcemy rozmawiać, bo Baltexpo ma wieloletnią tradycję, ma swoją markę i byłoby nam przykro, gdyby impreza ta przestała istnieć. A ostatnie, ubiegłoroczne targi pokazały, że… potrzeba im nowego impulsu. Takie zresztą są trendy na całym świecie. Tu przykładem jest Berlin. Po połączeniu się Niemiec zapadła decyzja, aby stworzyć w Berlinie międzynarodowe imprezy targowe. Dzisiaj są tam duże targi żywnościowe, turystyczne i kolejowe. Wszystkie te imprezy zostały kupione. Wcześniej były to podupadające spotkania branżowe – niemieckie albo z krajów ościennych. Naszą ambicją jest stworzenie znaczących międzynarodowych targów morskich. Można to zrobić w porozumieniu z Baltexpo i przy wsparciu dużego partnera z Hamburga.

AmberExpo to sześciokondygnacyjny biurowiec z halą wystawienniczą o powierzchni 12 tys. m kw. i centrum konferencyjne z salami na ponad 1,1 tys.

AmberExpo, czyli nowa siedziba Międzynarodowych Targów Gdańskich i najbliższy sąsiad stadionu PGE Arena, jest już gotowe. Pierwsza impreza targowa odbędzie się 9 maja br.