Szczecińscy stoczniowcy świętowali przywrócenie historycznej nazwy

paź 24, 2018 | Polskie nowości

Stocznia Szczecinüska 15

W dniu dzisiejszym szczecińscy stoczniowcy świętowali przywrócenie historycznej nazwy ich zakładu pracy. Przed tygodniem drogę do tego otworzyła decyzja sądu rejestrowego. Stocznia Szczecińska z duma wkracza na rynki pod szyldem, który od dziesięcioleci stanowi jej wizytówkę.

Spotkanie było okazją do okazania troski o przebieg i następstwa zmian organizacyjnych, które czekają sektor okrętowy w Szczecinie. Stoczniowcy przygotowali list do premiera wyrażający nadzieję, że pozwolą one wykorzystać one potencjał i dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa bez szkody dla jego pozycji rynkowej i realizowanych kontraktów. Jak napisali, patrzą z wiarą w przyszłość i wierzą, że przygotowywane decyzje odnośnie konsolidacji branży oraz losu ważnych kontraktów przyniosą pozytywne efekty. W trakcie spotkania pod listem podpisało się dziesiątki stoczniowców.

Tradycyjnie celebrujący współczesny sukces stoczniowcy pamiętali o swych poprzednikach, tych, którzy przed laty za polska wolności demokracje oddali swoje życie i zdrowie. Uczestnicy spotkania złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi poległych stoczniowców.

 

Stocznia Szczecińska