Szczecin: Grzegorz Kołodko z książką „Wędrujący świat”

maj 29, 2012 | Szczecin

zprkpSzanowni Państwo, chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w konferencji, która odbędzie się w dniu 31 maja 2012r w godzinach od 11.00 do 15.00 w hotelu Silver w Ustowie.

Konferencja pt: „Synergia nauki i biznesu – idealny pomysł na innowacyjność regionalną – inauguracja drugiego projektu Jeremie realizowanego przez Zachodniopomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Szczecinie”. Konferencja  poświęcona będzie możliwości wspierania regionalnej przedsiębiorczości przez pozadotacyjne mechanizmy finansowania. W konferencji weźmie udział Pan Profesor Grzegorz Kołodko, światowej sławy ekspert od spraw ekonomii, który oprócz tego przedstawi spostrzeżenia ze swojej najnowszej książki zatytułowanej „Wędrujący Świat”. Warto dodać, że jej amerykańskie wydanie zostało nominowane przez Columbia University Press do nagrody Michael Harrington Book Award. Nagroda ta jest przyznawana książkom, których przekaz może być wykorzystany w walce o lepszy świat. Poza nim na konferencji zaprezentują swoje stanowiska i spostrzeżenia znani praktycy z zakresu ekonomii, a jej uczestnikami będą dyrektorzy banków oraz instytucji finansowych, przedstawiciele organizacji zajmujących się biznesem, kredytowaniem inwestycji i poręczeniami finansowymi oraz najwyższego szczebla władze samorządowe. Ważnym elementem konferencji będzie także omówienie inicjatywy Jeremie, atrakcyjnego mechanizmu finansowego wspierającego rozwój przedsiębiorczości w naszym regionie. Zachodniopomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. – organizator konferencji – rozpoczyna bowiem realizację kolejnego projektu w ramach tej inicjatywy, Fundusz otrzymał 30 milionów złotych, które przeznaczy na poręczenie zobowiązań kredytowych zachodniopomorskich przedsiębiorców. Więcej o tej inicjatywie można dowiedzieć się ze strony www.jeremie.com.pl lub www.zrfpk.pl .

Podczas konferencji przewidzieliśmy miejsce na spotkanie prasowe, podczas którego będą mogli Państwo zadawać pytania zarówno naszym gościom, jak i uczestnikom. Wydarzenie to jest niezwykle ważne w rozwoju naszego regionu i wydaje mi się, że nie powinno zabraknąć na nim przedstawicieli tak ważnego medium, jakim jest portal MorzaiOceany.pl

Z wyrazami szacunku Arkadiusz Mielczarek