Szanowni Państwo, Ludzie Morza

lut 24, 2012 | Zapraszamy

fundacja

Fundacja „Ludziom Morza” jest charytatywną organizacją pożytku publicznego działającą na rzecz ofiar wypadków i katastrof morskich oraz ich rodzin.

Od 2005 roku wspiera dzieci marynarzy, którzy zaginęli na morzu, fundując im stypendia (wieloletnie wsparcie dla 16 stypendystów). Pomoc kierowana jest również do byłych pracowników gospodarki morskiej, którzy ulegli wypadkom na morzu lub są w szczególnie trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej.
Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej i funkcjonuje w oparciu o wolontariat. Jej działalność opiera się na dobrowolnych darowiznach wnoszonych przez firmy, fundacje i stowarzyszenia oraz osoby fizyczne. Jednym z głównych źródłem finansowania jest odpis 1% podatku. Dlatego też liczymy na solidarność Ludzi Morza i zachęcamy wszystkich pracowników firm i instytucji morskich do przekazania 1% podatku podopiecznym Fundacji „Ludziom Morza”.

W roku ubiegłym z tytułu przekazanego 1% podatku otrzymaliśmy 10.508,91zł. Wpłaty z 1% otrzymane w roku 2012 przeznaczymy, podobnie jak w roku ubiegłym, na stypendia dla dzieci marynarzy, którzy zginęli na morzu. Fundacja dysponuje profesjonalnie wykonanym programem do rozliczeń podatku dochodowego za rok 2011. Program dostępny jest na płytach CD oraz do pobrania na naszej stronie internetowej www.fundacjaludziommorza.pl

Zapraszamy do skorzystania!

Łączę pozdrowienia,
Katarzyna Górecka
Prezes Zarządu