Święto transportu morskiego w DCT Gdańsk

sie 20, 2013 | Deepwater Container Terminal DCT Gdansk

1Triple-E 2Pierwszy statek z serii Triple-E, kilkunastopiętrowy kolos, mogący pomieścić ponad 18 000 kontenerów 20 stopowych, 21 sierpnia podczas swojego dziewiczego rejsu wpłynie do Głębokowodnego Terminalu DCT Gdańsk.  Tego dnia w godzinach 14:00 – 18:00, na plaży na gdańskich Stogach dla miłośników transportu morskiego zostanie otwarty punkt widokowy, z którego będzie można podziwiać uroczyste wejście statku Maersk McKinney Moller do portu, uświetnione eskortą Daru Młodzieży, statków pożarniczych i jednostki Petrobaltic.

Do dyspozycji gości zostanie oddany namiot z czterema lunetami,  umożliwiającymi śledzenie  wpłynięcia jednostki do DCT, miejsce do wykonywania stylizowanych fotografii, a także atrakcje dla dzieci – Eurobangee oraz dmuchany zamek. Na miejscu obecni będą przedstawiciele firm DCT Gdańsk i Maersk Line, którzy będą  udzielać wszelkich informacji na temat przeładunku kontenerowca Triple-E w DCT oraz profilu działalności firm. Do wygrania będzie także wycieczka po terminalu DCT Gdańsk oraz bilety na rejsy po Zatoce Gdańskiej, w czasie których będzie można podziwiać statek McKinney.

– Zawinięcie do Gdańska największego kontenerowca na świecie stanowi przełomowy moment w historii terminalu DCT Gdańsk. Jest to wydarzenie, które umacnia pozycję Gdańska, jako bramy prowadzącej do krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji – mówi Dominik Landa, Dyrektor Handlowy DCT Gdańsk. – Cieszy nas tak duże zainteresowanie wydarzeniem – biorąc je pod uwagę zdecydowaliśmy się na ustanowienie plaży na Stogach ogólnodostępnego punktu obserwacyjnego. Jestem pewny, że ta lokalizacja świetnie spełni swoje zadanie, a przygotowane dla gości atrakcje uprzyjemnią zgromadzonym oczekiwanie na zawinięcie jednostki. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników transportu morskiego – dodaje Dominik Landa.