Stena Line zwiększa liczbę wypłynięć na linii Rostock-Trelleborg

mar 21, 2016 | Polskie nowości

1abcstena

Od 4 kwietnia br. Stena Line zwiększy częstotliwość rejsów na trasie Rostock-Telleborg (Niemcy-Szwecja). Nowy rozkład to pięć wypłynięć dziennie poza sezonem i nawet sześć podczas wysokiego sezonu, w każdym kierunku. Będzie to możliwe dzięki podpisaniu umowy z TT-Line.

Na linii Rostock-Telleborg konkurencja ze strony przewoźników promowych jest ogromna. Trasę Szwecja-Niemcy można też przejechać drogą lądową, dzięki mostowi Öresundbron. Kluczowym czynnikiem konkurencyjności jest zatem liczba wypłynięć. Dzięki umowie o korzystaniu ze statków TT-Line, Stena Line wzmocni ofertę dla swoich klientów na tej trasie.

Umowa zakłada wzajemne korzystanie ze statków i ładowności, tak Stena Line jak i TT-Line na linii Rostock-Trelleborg. Dla klientów tych przewoźników oznacza to zwiększenie liczby wypłynięć w każdym z kierunków do 5 a nawet 6 dziennie (podczas wysokiego sezonu). Częstotliwość rejsów wzrośnie z wypłynięcia co sześć godzin do wypłynięcia co trzy godziny.

Będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla obecnych i przyszłych klientów linii. Większa elastyczność w wyborze godziny rejsu, a także skrócony czas oczekiwania w porcie to korzyść dla zarówno pasażerów jak i spedytorów frachtowych.

Poziom komfortu na wszystkich statkach jest podobny, a czas podróży nie ulegnie zmianie – będzie wynosił 7 h podczas rejsów dziennych, a 8 h podczas rejsów nocnych. 

 

Stena Line