Stena Line zamawia cztery nowe promy

kwi 7, 2016 | Różne

1abcstena

Stena Line będzie miała nowe promy. Jeden z wiodących europejskich armatorów podpisał list intencyjny na budowę czterech supernowoczesnych jednostek, które mają wyznaczać nowe standardy.

Ważny dokument został już podpisany i czeka na zatwierdzenie przez radę nadzorczą, co ma się stać pod koniec kwietnia. Cztery nowe statki powstaną w chińskiej stoczni AVIC i zostaną dostarczone do Stena Line w latach 2019-2020. To jednak nie koniec – w dokumencie zawarto opcję zamówienia czterech kolejnych jednostek.

Promy będą wyróżniać się pod względem zastosowanych rozwiązań. Jak zapowiada operator, będą komfortowe, ekologiczne i efektywne. Służyć będą głównie do obsługi siatki połączeń w Europie Północnej.

„Z dumą możemy ogłosić, że Stena Line podpisała dokument dotyczący zamówienia czterech nowych statków z opcją na cztery kolejne” – powiedział dyrektor Stena Line, Carl-Johan Hagman. „W ciągu ostatnich 24 miesięcy nasi inżynierowie rozwijali projekt statku, który jest nie tylko o połowę większy od dzisiejszych standardowych jednostek typu ro-pax, ale co ważniejsze uwzględnia inicjatywy, które ukształtowały się w grupie Stena w ciągu ostatnich lat, a zakładają redukcję emisji i stawiają na efektywność”.

Każdy z nowych promów będzie mógł przyjąć na pokład ok. 1000 pasażerów i będzie dysponował linią ładunkową o długości ok. 3 tysięcy metrów. Osoby podróżujące tymi statkami będą mogły korzystać z całego szeregu serwisów, które już dziś oferowane są przez Stena Line. Jednostki wyposażone zostaną w silniki „gas ready”, dzięki czemu w każdej chwili i w krótkim czasie będą mogły zostać dostosowane do zasilania gazem LNG albo testowanym już przez armatora na statku Stena Germanica metanolem.

 

Źródło: promyskat.pl