Start Greencarrier Sea & Air z ciekawymi projektami

sie 28, 2012 | Gdańsk

DSC 0201Greencarrier Sea & Air, polski oddział skandynawskiej Grupy Greencarrier, od rozpoczęcia działalności w maju 2012 r. radzi sobie coraz lepiej. Polska firma, która w ramach Grupy zajmuje się międzynarodowym transportem lotniczym i morskim, do końca lipca obsłużyła 72 przesyłki, w tym niestandardowy ładunek dla firmy Hyundai, transportowany z Konina do portu w Szczecinie barką rzeczną, a potem drogą morską do Busanu w Korei Południowej.

 

 

DSC 0198Firma powstała na początku maja bieżącego roku, aby uzupełnić wachlarz usług oferowanych przez Transpoint International, spółki przejętej w marcu przez Greencarrier Fright Services, który jest także właścicielem Greencarrier Sea & Air. Siedziba główna znajduje się w Warszawie w pobliżu lotniczego terminalu cargo. Firma posiada także oddział w porcie morskim w Gdyni. Większość ładunków, które dotychczas obsłużyła Greencarrier Sea & Air pochodzi z branży stoczniowej, automatyczno – przemysłowej oraz odzieżowej. Zwiększająca się co miesiąc liczba zleceń, wypracowała na koniec lipca obrót na łączną kwotę prawie 600 tys. złotych.

 – Jednym z najciekawszych ładunków, obsłużonym w tym czasie był transport drogą rzeczną ponadgabarytowej konstrukcji, która od polskiego producenta miała trafić do firmy Hyundai w Korei Południowej. Transportowaną konstrukcją były elementy systemu służącego do pogłębiania kanałów wodnych, stanowiącego wyposażenie statku. Nietypowość wysyłki wynikała nie tylko z tytułu dużych rozmiarów – konstrukcja liczyła ok. 6 m wysokości – ale także z powodu transportowania jej drogą rzeczną z Konina do Szczecina. „To był bardzo ciekawy projekt. Do portu w Koninie potrzebne było sprowadzenie specjalnej barki. Cały proces organizacji transportu łącznie z uzyskaniem zezwoleń trwał ok. 4 tygodni, sam transport drogą rzeczną 5 dni.” – komentuje Tomasz Malewski, dyrektor zarządzający Greencarrier Sea & Air.

 – Firma oferuje bardzo wysoki standard serwisu. Jest to zgodne z polityką Grupy Greencarrier, dla której priorytetem jest wysoka jakość obsługi. „Nasi klienci cenią sobie nasze personalne podejście oraz zaangażowanie w każde, nawet najmniejsze zlecenie.” – ocenia Tomasz Malewski. – „Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Powierzając nam towar klient ma pewność, że w każdym momencie może sprawdzić jego status. Istotne znaczenie ma też fakt, że większość z nas ma ponad 10. letnie doświadczenie w branży i pracowało przedtem dla dużych spedytorów o globalnym zasięgu.”

Greencarrier Group to jedna z największych prywatnych firm skandynawskich działających w sektorze transportu globalnego. Dzisiaj grupa działa w 13 krajach – w Szwecji, Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Estonii, Czechach, na Słowacji, Litwie, Łotwie, Ukrainie i w Chinach, oraz od maja 2012 w Polsce. Cała Greencarrier Group zatrudnia ok. 700 osób w tych krajach i posiada roczny obrót w wysokości ok. 336 milionów euro. Greencarrier Sea & Air Sp. z o.o. jest niezależną firmą współpracującą na terenie Polski w ramach Grupy Greencarrier z Transpoint International. Oferta obu polskich spółek jest komplementarna – Greencarrier Sea & Air zajmuje się transportem lotniczo – morskim na całym świecie, natomiast Transpoint International transportem drogowym i logistyką głównie do krajów Skandynawii i Turcji.

Tomasz Majewski.

Dyrektor Zarządzający