Spotkanie przedstawicieli Rail Cargo Club w ZMPSiŚ SA

paź 3, 2013 | Port Szczecin

1RCCW dniu 2.10.2013 Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA gościł przedstawicieli organizacji Rail Cargo Club, skupiającej spedytorów austriackich, specjalizujących się głównie w transporcie kolejowym. Organizacja ta działa pod patronatem Rail Cargo Austria – narodowego przewoźnika kolejowego w Austrii. Goście przybyli do Szczecina, aby spotkać się z przedstawicielami ZMPSiŚ SA, Radą Interesantów Portu Szczecin oraz  przeładowcami. Wizyta miała charakter informacyjno-poglądowy dla zapoznania się z możliwościami współpracy z portami Szczecin-Świnoujście.

Odwiedziny Austriaków rozpoczęły się od wizyty w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, gdzie przedstawiono ofertę usługową i inwestycyjną portów w Szczecinie i Świnoujściu, program rozwojowy portów oraz najważniejsze przedsięwzięcia inwestycyjne, będące w trakcie realizacji. Swoją ofertę przedstawiły także spółki przeładunkowe skupione w Radzie Interesantów portu Szczecin, a następnie goście zaprezentowali firmy będące członkami organizacji Rail Cargo Club.

Po zakończeniu części informacyjnej w siedzibie ZMPSiŚ SA, uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z różnymi obszarami działalności portu, wizytując port od strony wody, podczas zorganizowanego rejsu statkiem białej floty „Odra Queen”.

Wizyta przedstawicieli RCC może przyczynić się do zwiększenia ilości obsługiwanych w naszych portach ładunków. Goście wyrazili uznanie zarówno dla zakresu prowadzonych w naszych portach inwestycji, jak i rosnącego potencjału obu portów.