„Skandynawigacje 2012” – do zobaczenia za rok

mar 21, 2012 | Skandynawigacje 2012

1Wczoraj punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się II konferencja „Skandynawigacje 2012”, która 2była poświęcona korytarzowi tranzytowemu Bałtyk-Adriatyk.

Jak wiemy tematyka ta dotyka wielu gałęzi branży transportowej: armatorów morskich, promowych, portów, przewoźników drogowych i kolejowych czy spedytorów i jako interdyscyplinarna nieczęsto jest poruszana w sposób całościowy.

– Unia Europejska od lat zajmuje się rozwijaniem korytarzy logistycznych. Zakończone już: Adriatic Baltic Ladbridge czy w najbliższych tygodniach projekt Sonora (South North Axis), o którym będziemy dzisiaj mówić, są elementami realizacji stworzenia jednolitego rynku europejskiego. Dla polskiej gospodarki zintegrowanie infrastruktury z europejską jest celem ważnym, ale nie kluczowym. Naszym głównym celem powinno być jak najlepsze wykorzystanie potencjału Polski jako kraju tranzytowego – powiedział, otwierając konferencję, Artur Czyżewski, koordynator „Skandynawigacje”.

Niebawem do konferencji powrócimy, m.in. w relacjach telewizyjnych, gdzie zaprezentujemy bardzo ciekawe panele dyskusyjne na temat przyszłości polskiej gospodarki morskiej w ustach przedstawicieli najważniejszych firm polskiego Wybrzeża.

3 4