Hanse Yacht: Sięgają po polskich specjalistów

mar 17, 2015 | Polskie nowości

1logos wHanse Yacht, jeden z najbardziej znanych producentów jachtów na świecie, zatrudnia Polaków. Szuka do pracy między innymi stolarzy oraz elektryków. Specjaliści z naszego kraju są bardzo cenieniu w Greifswaldzie, tam właśnie mieści się siedziba firmy.

Polacy potrafią budować jachty, przekonują władze grupy kapitałowej Hanse Yacht. W stoczni w Greifswaldzie, gdzie produkowane są jedne z najbardziej cenionych w świecie jachty dalekomorskie, pracuje już wielu naszych rodaków.

– Prowadzimy obecnie proces rekrutacyjny w całej Polsce na stanowiska elektryk oraz stolarz – informuje nas Martyna Budzińska, która zajmuje się rozmowami z potencjalnymi pracownikami. – Obecnie mamy zapotrzebowanie na 30 do 40 pracowników, niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie oferta pracy zostanie poszerzona – zdradza.

Pomagają w znalezieniu zakwaterowania

Grupa Hanse to potentat w branży jachtowej. Zatrudnia setki wykwalifikowanych pracowników, w Greifswaldzie pracuje już kilkanaście osób z zachodniopomorskiego.

– Zainteresowanie pracą w Greifswaldzie jest duże – mówi Martyna Budzińska. – CV otrzymujemy od stolarzy i elektryków nie tylko ze Szczecina i okolic, ale również ze Śląska, czy też warmińsko-mazurskiego. Oczywiście lokalizacja nie jest istotna, liczy się chęć do pracy i doświadczenie – wyjaśnia.

Jednym z atutów jest pomoc w znalezieniu zakwaterowania, co niewątpliwie jest sporym ułatwieniem dla osób, które szukają zatrudnienia po drugiej stronie Odry.

Poszukiwani stolarze podczas prac wykończeniowych przy luksusowych jachtach zajmują się montażem mebli i wyposażenia do wnętrz łodzi. Elektrycy natomiast montują instalacje elektryczne.- Wymagamy minimum trzyletniego doświadczenia, mile widziana jest znajomości języka niemieckiego lub angielskiego

Polska jachtowa potęgą?

Polscy specjaliści zajmujący się budową jachtów są jednymi z najbardziej cenionych w świecie. Od Lubelszczyzny po Goleniów znaleźć można wyspecjalizowane firmy, które świadczą usługi zachodnim producentom luksusowych łodzi. to waśnie dlatego niemiecki producent zaczyna rekrutować na rynku pracy w naszym kraju.

W województwie zachodniopomorskim niekwestionowanym liderem w tej branży są Technologie Tworzyw Sztucznych w Goleniowie. Ostatnio spółka powadzi inwestycję związaną z rozbudową zakładu, zatrudnia ponad 400 pracowników.

– Na pewno warunki pracy są atrakcyjne – wyjaśnia Martyna Budzińska. – Jeśli ktoś jest gotowy podjąć prace poza granicami kraju, to ma możliwość angażu w renomowanej firmie, a przy tym jest to ogromna szansa na zawodowy rozwój – komentuje.

 

Więcej informacji na temat pracy:
Martyna Budzińska
E-mail: praca@yachtech.pl
Telefon: 91 8862149