Salon Morski o Kongresie Morskim

maj 26, 2015 | Polskie nowości

1tytulowekmsm2015Nadchodzący III Międzynarodowy Kongres Morski był głównym tematem „Salonu Morskiego”, cyklicznego spotkania organizowanego przez Business Club w Szczecinie. Uczestnikom przedstawiono ideę, program oraz listę zaproszonych gości. Poddano również ocenie ubiegłoroczne Kongresy, a w szczególności dotychczasowe osiągnięcia jakie udało się dzięki nim zrealizować. 

Sądząc po zapowiedziach organizatorów tegoroczna edycja zapowiada się obiecująco. Wśród zagranicznych ekspertów będą m.in.

– Markku Mylly, Executive Director, Europejska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego

– Isabelle Ryckbost, Sekretarz Generalna, Europejska Organizacja Portów Morskich

– Kurt Bodewig, Europejski Koordynator I Korytarza Bałtyk-Adriatyk

– Lars Robert Pedersen, zastępca sekretarza generalnego Międzynarodowej Rady Morskiej i Bałtyku – BIMCO

– Fred Kenney, pierwszy zastępca Sekretarza Generalnego Międzynarodowej Organizacji Morskiej 

– Chester D. Hooper – członek delegacji amerykańskiej do Komisji ONZ do spraw Międzynarodowego Prawa Handlowego (UNCITRAL) opracowującej Reguły Rotterdamskie 

Panele dyskusyjne jak co roku będą przeniesione w nowe miejsca, tym razem kongres odwiedzi Filharmonię Szczecińską oraz Hotel Radisson. 

Trzecia edycja Kongresu odbędzie się w dniach 10-12 czerwca 2015 r. w Szczecinie. W związku z ciągłym rozwojem tego wydarzenia, termin spotkań został wydłużony o jeden dzień debat i prelekcji. Program Kongresu, podzielony na bloki tematyczne będzie poruszał takie kwestie jak inteligentne specjalizacje morskie, energetyka odnawialna, transportowa dostępność rzek, rewitalizacja gospodarcza terenów nadwodnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi morza i nie tylko do Szczecina na III Międzynarodowy Kongres Morski. 

>Galeria zdjęć<

Więcej informacji: Międzynarodowy Kongres Morski w czerwcu w Szczecinie