Sail Żeglarski Szczecin – Wszystkie wydarzenia i inicjatywy ze świata żeglarskiego znajdziemy teraz w jednym miejscu

maj 13, 2019 | Polskie nowości

Sail zdjecie glowne

Szczecin jest miastem z bogatymi tradycjami żeglarskimi. Każdego roku przypływają tu tysiące miłośników wiatru i wody, a na marinach powiewają bandery z całego świata. Wśród załóg Szczecin zyskał miano przyjaznego portu, potwierdzone w konkursie PTTK, tytułem „Przyjaznego Brzegu”. Organizowane od lat imprezy o tematyce morskiej, jak finał The Tall Ships Races, Dni Morza i Zlot Oldtimerów, ale także regaty dla jednostek w różnych klasach, pokazują, że pasjonatów wodnego stylu życia w Szczecinie nie brakuje. Szczecin poprzez żeglarstwo buduje swój potencjał. Od 2017 roku nasze miasto wręcza Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie, które pokazują jak silnym i ważnym elementem budowania tożsamości Szczecina jest właśnie żeglarstwo. Szczecińskie żeglarstwo to nie tylko morskie wędrówki, sportowa rywalizacja czy duże imprezy, to także kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej oraz popularyzacja tego sportu i jego tradycji.

Od teraz nowy projekt „Sail Żeglarski Szczecin” będzie zrzeszał wszystkie żeglarskie inicjatywy. Na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych zbierane są informacje o kalendarzu imprez żeglarskich, aktualnościach i wiadomościach z żeglarskiego świata, natomiast marynistyczna ekipa będzie obecna na wydarzeniach żeglarskich z leżaczkami i garścią świeżych żeglarskich wiadomości.

Pierwsze imprezy, organizowana w ramach Sail Żeglarskiego Szczecina już za nami. W długi majowy weekend Szczecin po raz 12-sty gościł zawodników startujących w żeglarskim meczowym Pucharze Świata za sprawą klasycznych 3 dniowych regat Szczecin Match Race, które były poprzedzone 2 dniowymi regatami WarmUp. Zawodnicy przez 4 dni mierzyli się ze sobą na jeziorze Dąbskim, po to aby wielki finał rozstrzygnąć na Odrze. Szczecin Match Race jest pierwszą tegoroczną rundą prestiżowego światowego cyklu Match Race Super League, skupiającego wybranych 12 regat z 5 kontynentów. 

Kolejnym żeglarskim wydarzeniem była uroczysta inauguracja sezonu żeglarskiego w Centrum Żeglarskim 12 maja, a wraz z nią tradycyjne już regaty. 

Cały kalendarz wydarzeń znajdziecie na stronie internetowej www.sail.szczecin.eu oraz na Facebook’u – Sail Szczecin.

Szukajcie niebiesko-białych symboli SAIL Żeglarski Szczecin i sprawdźcie, ile frajdy daje żeglarstwo.