Rząd nie miał czasu na strefy

lip 31, 2013 | Szczecin

1gryfiaostrowbNie ma decyzji rządu w sprawie specjalnych stref ekonomicznych w Szczecinie.

Punkt o rozszerzeniu stref o tereny szczecińskie nie znalazł się w porządku wtorkowych obrad Rady Ministrów. Premier Donald Tusk i ministrowie rozmawiali m.in. o nowych granicach niektórych miast oraz o ochronie zdrowia zwierząt.

Wcześniej parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej twierdzili, że w tym tygodniu Rada Ministrów zdecyduje o objęciu gruntów w Szczecinie strefami: Mielecką i Kostrzyńsko-Słubicką. O „szczęśliwym zakończeniu” tej sprawy najwięcej mówiła posłanka PO Renata Zaremba. Kilka tygodni temu o porozumieniu z niechętnym strefom ministrem finansów zapewniał też wicepremier Janusz Piechociński z PSL.

Na decyzję o ustanowieniu stref czekają dwie firmy: belgijski Teleskop i konsorcjum KSO. Spółki te deklarują utworzenie ponad tysiąca miejsc pracy w branżach związanych z przemysłem metalowym.

Teleskop miał obiecaną strefę w Szczecinie dwa lata temu – podczas uroczystego podpisywania listu intencyjnego dotyczącego budowy zakładu obróbki stali na Skolwinie. Z kolei KSO, w której głównym udziałowcem jest niemiecka firma Bilfinger Berger, chce na wyspie Gryfia uruchomić fabrykę podstaw do morskich elektrowni wiatrowych.

Kolejne posiedzenie Rady Ministrów odbędzie się za tydzień.

Źródło: radioszczecin.pl