Ruszyło regularne połączenie kolejowe BCT-Stryków

mar 12, 2014 | Bałtycki Terminal Konterenowy

1bctBałtycki Terminal Kontenerowy 6 marca 2014 rozpoczął obsługę nowego, regularnego połączenia kolejowego, realizowanego na trasie Gdynia-Stryków. Połączenie obsługuje firma Erontrans, która w Strykowie uruchomiła w tym roku własny terminal intermodalny.

Pociąg ze Strykowa do gdyńskich terminali będzie docierał dwa razy w tygodniu. Nowe połączenie uzupełni już istniejącą bogatą siatkę relacji kolejowych, łączących BCT z blisko dwudziestoma destynacjami.  

„Stryków staje się coraz ważniejszą lokalizacją na logistycznej mapie Polski. Korzystne położenie w centrum kraju i na styku dróg A1 i A2 sprawiają, że powstają tam kolejne inwestycje magazynowe i zwiększa się zapotrzebowanie na przewozy intermodalne” – mówi Piotr Frąckowiak, kierownik wydziału kolei BCT. – „ Jesteśmy przekonani, że nowe połączenie odpowie na to zapotrzebowanie i pozwoli na znaczne usprawnienie łańcuchów dostaw dla największych sieci handlowych w naszym kraju.”

Bałtycki Terminal Kontenerowy jest jednym z liderów transportu intermodalnego w Polsce. Od lat zauważalne jest zwiększanie się udziału kolei w ogólnej liczbie przeładunków – w 2013 wyniósł
on ponad 41%, co plasuje BCT znacznie powyżej europejskiej średniej, wynoszącej ok. 25%. Terminal realizuje tym samym wytyczne polityki transportowej UE, która zakłada do 2030r. obsługę ponad 35% ładunków drogą kolejową.

Erontrans to firma spedycyjna z 25-letnim doświadczeniem na rynku międzynarodowym. Firma oferuje usługi z zakresu m.in. transportu drogowego, magazynowania, obsługi celnej i fiskalnej
czy project cargo. Od kilku lat z powodzeniem konkuruje na rynku usług przewozów intermodalnych.