Ruszył 4.Międzynarodowy Kongres Morski !

cze 8, 2016 | Polskie nowości

IMG 3074

W Operze na Zamku w Szczecinie rozpoczął się właśnie tegoroczny Międzynarodowy Kongres Morski.

Prawie tysiąc zarejestrowanych uczestników, prelegenci a wśród nich przedsiębiorcy, politycy i naukowcy, zebrali się w Szczecinie, by uczestniczyć w największym wydarzeniu i ważnym momencie dla gospodarki morskiej. 

Na inauguracji wśród przemawiających znaleźli się m.in. organizatorzy i współorganizatorzy: prezes Północnej Izby Gospodarczej – Dariusz Więcaszek, Dariusz Słaboszewski prezes ZMPSiŚ, prezydent Miasta Szczecin – Piotr Krzystek oraz Olgierd Geblewicz – marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. O randze tego wydarzenia świadczy także wizyta Pawła Brzezickiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz zapowiadanej wizyty na dzień jutrzejszy samej premier – Beaty Szydło. 

Aktualnie trwają już panele dyskusyjne z przedstawicielami Kongresu Morskiego, podzielone na pięć, równolegle odbywających się bloków tematycznych. W każdym z nich zaplanowano szereg wykładów oraz prelekcje dotyczące poniższych sfer:

– BLOK I – STOCZNIE, ŻEGLUGA i PORTY

– BLOK II – BEZPIECZEŃSTWO I WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

– BLOK III – RYBOŁÓWSTWO I AKWAKULTURA

– BLOK IV – PRAWO, FINANSE i EKOLOGIA 

– BLOK V – ENERGETYKA i GÓRNICTWO MORSKIE

Po całym dniu obrad, dyskusji i wystąpień na uczestników kongresu będzie czekać uroczysty bankiet z występami artystycznymi w Operze na Zamku. 

ZAPRASZAMY DO >Galerii zdjęć<

Program Kongresu znajdą Państwo na oficjalnie stronie: http://kongres-morski.pl/program/harmonogram/