Remontowa Shipbuilding podpisuje kolejny kontrakt na budowę promu

mar 19, 2013 | SR SHIPBUILDING

1remontowak18 marca 2013 roku Zarząd stoczni REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. podpisał kontrakt na budowę kolejnego, nowoczesnego, dwustronnego promu z napędem gazowo – elektrycznym.

Statek zbudowany zostanie na zlecenie gminy  SAMSØ położonej w Danii, w regionie środkowej Jutlandii w wyniku  rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego we wrześniu ubiegłego roku. Wśród konkurentów ubiegających się o kontrakt na budowę promu znaleźli się potentaci europejskiego  przemysłu stoczniowego, między innymi niemiecka stocznia MEYER  WERFT.

O wyborze REMONTOWEJ SHIPBUILDING zdecydowała między innymi  wysoka jakość oferowanych statków jak również doświadczenie w budowie podobnych promów  z napędem gazowym. Dotychczas REMONTOWA SHIPBUILDING zbudowała 8  jednostek  z napędem gazowym, a dwa kolejne są  w trakcie  budowy.

Władze SAMSØ kładą bardzo duży nacisk na ochronę środowiska naturalnego. Wyspa  w 100 % zasilana jest energią pochodzącą z elektrowni  wiatrowych. Zamówiony prom, zgodnie z ogólnie 1remontowak12przyjętą pro – ekologiczną polityką władz również odpowiadać będzie restrykcyjnym normom ekologiczny.

Statek przeznaczony jest do całorocznej obsługi ruchu pasażersko – samochodowego pomiędzy wyspą i lądem. Jednorazowo zabierać będzie na pokład 160 samochodów oraz 600 pasażerów. Statek o długości 100 metrów oraz prędkości 16 węzłów  będzie jednym z największych promów gazowych budowanych w REMONTOWA SHIPBUILDING. Jednocześnie będzie to pierwszy prom o takim napędzie budowany  dla Armatora z Danii. Mamy nadzieję, iż będzie to początek ekspansji REMONTOWEJ SHIPBUILDING na trudnym i wymagającym rynku duńskim.

W ciągu ostatnich pięciu lat REMONTOWA SHIPBUILDIGN S.A. stała się niekwestionowanym liderem w budowie innowacyjnych promów z napędem gazowym w północnej Europie.