Remont Wawelu w Naucie

lut 7, 2017 | Polskie nowości

DSC03358

Wawel, prom typu Ro-Pax, pływający w barwach Polferries, przejdzie remont w Stoczni Nauta.  2 lutego w godzinach wieczornych jednostka została zadokowana w suchym doku SD I. 

Stocznia Nauta wykona na jednostce standardowy remont konserwacyjno-dokowy.

Wawel ma prawie 164 m długości i 27,6 m szerokości, jednorazowo może zmieścić na pokładzie 1000 pasażerów oraz 310 samochodów osobowych i 50 ciężarowych. 

Dla Stoczni Nauta jest to kolejny w ostatnim czasie remont wykonywany na zamówienie Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. W listopadzie w suchym doku SD I remont przeszedł prom Mazovia, zakres prac na tej jednostce obejmował prace konserwacyjno-malarskie na kadłubie, rampach i w zbiornikach, naprawę płetw sterów, prace elektryczne, maszynowe oraz prace w części hotelowej. Co więcej, armatorzy zarówno polscy jak i zagraniczni, coraz częściej powierzają Naucie remonty promów pasażerskich. W ostatnich latach Nauta pracowała m.in. dla takich armatorów promowych jak: TT Line (Peter Pan), Stena Line (Stena Superfast X, Stena Alegra, Stena Baltica), Finnlines, Unity Line (Polonia, Wolin, Gryf) i Polferiies (Mazovia).

 

MSTFI