Przedsiębiorstwo Usług Portowych REZERWA – świetne wyniki za pierwsze półrocze 2017 i nowe inwestycje

sie 10, 2017 | Port Gdańsk

1pgml

Przedsiębiorstwo Usług Portowych REZERWA notuje bardzo dobre wyniki finansowe i prognozuje dalszą poprawę dynamiki rozwoju. W pierwszym półroczu 2017 r. firma zwiększyła przychody r/r o ponad 1,2 mln zł. Jednocześnie spółka znacząco podniosła nakłady na inwestycje. REZERWA jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się spółek zależnych Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

W I półroczu br. Przedsiębiorstwo Usług Portowych REZERWA odnotowało przychody ze sprzedaży na poziomie blisko 4,9 mln zł (wobec 3,6 mln zł. w pierwszym półroczu 2016 r.). Jednocześnie firma zainwestowała w dwóch pierwszych kwartałach br. ponad 310 tys. zł w rozwój swojego zaplecza technicznego.

Według prognoz przychód spółki za 2017 r. wyniesie ponad 10,5 mln zł. Stawiamy na stabilny, zrównoważony rozwój i sukcesywne budowanie zysku przy jednoczesnym potężnym zastrzyku inwestycyjnym. Nakłady na środki trwałe, czyli sprzęt i maszyny, wzrosły ponad 10-krotnie w stosunku do ubiegłego roku. Dzięki wyjściu na zewnątrz i pozyskaniu nowych kontrahentów spółka rozszerza zakres świadczonych usług. Celem jest wygenerowanie na koniec 2017 roku zysku na poziomie 400 000 zł. – mówi Patryk Felmet, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Portowych REZERWA sp. z o.o.

Wzrost nakładów na inwestycje zaowocował podniesieniem jakości oraz rozszerzeniem wachlarza działalności spółki, co przełożyło się na pozyskanie nowych klientów. Poza Portem Gdańsk, REZERWA świadczyła usługi m.in. dla PPU Siark-Port, Mostostalu, czy PUPS Chemiki. Kolejne prace są obecnie na etapie realizacji lub oczekują na rozpoczęcie.

Usługi firmy obejmują m.in. sprzątanie w obiektach przemysłowych i biurach, utrzymanie zieleni, prace torowe i prace renowacyjne. Przedsiębiorstwo pełni również rolę agencji pracy tymczasowej, wspierającej osoby poszukujące zatrudnienia.

 

Port Gdańsk