Prom Nova Star już w Gdańsku

mar 28, 2018 | PŻB

5a830f57eff6f p

Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. poinformował, że prom Nova Star zacumował w porcie w Gdańsku.

Wejście statku na linię Gdańsk-Nynashamn planowane jest na maj br. Dokładny termin znany będzie po wykonaniu niezbędnych prac remontowych, które zlecił właściciel jednostki – firma STM z Singapuru.

– Wprowadzenie jednostki na linię jest zaplanowanym etapem odnowy floty wpisanym w strategię spółki, zaś kluczowym jej elementem jest budowa nowych promów oparta o Program Batory. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i realizując ich postulaty, wprowadzamy jednostkę, która przyniesie zdecydowanie nową jakość świadczonych usług między Polską a Skandynawią – powiedział Piotr Redmerski, prezes zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Prom będzie obsługiwał linię, stanowiąc wahadło dla promu Wawel, co zapewni codzienne odejścia w sezonie z Gdańska jak i z Nynashamn w pobliżu Sztokholmu, oraz sześć odejść w tygodniu po sezonie.

Jednostka zbudowana w 2011 roku posiada znacznie więcej miejsc w kabinach oraz lepiej przygotowaną przestrzeń pasażerską. Podczas rejsu pasażerowie będą mogli spędzić czas w komfortowych warunkach, mając do dyspozycji sklepy, kafeterie, restauracje oraz sale konferencyjne. Na promie znajdują się również miejsca przeznaczone dla najmłodszych pasażerów – to sprawia, że Nova Star jest idealnym rozwiązaniem także dla rodzin podróżujących z dziećmi.

 

PŻB