Prom „Copernicus” oddany do eksploatacji

lip 26, 2018 | Unity Line

IMG 3488

Wczoraj na promie „Copernicus” odbyła się jego uroczysta inaugaracja. Mająca 150 m długości jednostka przeszła modernizację i będzie pływać w barwach Unity Line , tak jak pozostałe promy Euroafrica. 

„Copernicus” a wcześniej „Puglia” został kupiony przez firmę Euroafrica Shipping Lines pod koniec ub. roku. Statek zbudowano w 1995 roku, czyli podobnie jak prom „Polonia”, który wciąż jest uważany za jeden z najbardziej nowoczesnych na Bałtyku. Jako „Puglia” pływał ostatnio między włoskimi portami. 

Na uroczystej inaugruacji z ust Prezesa Jacka Wiśniewskiego nie brakowało podziękowań w stronę wszystckih podwykonawców oraz pracowników mających udział przy szybkiej modernizacji promu. 

W pracach modernizacyjnych uczestniczyły m.in. takie firmy jak JPP, Spawrem, Coldtech, Unimebel, Stocznia Szczecińska  oraz Morska Stocznia Remontowa „Gryfia”.

Parametry pasażersko–ładunkowe promu „Copernicus” po jego przebudowie są takie jak na siostrzanym statku „Galileusz”, który jest w serwisie Unity Line, czyli 126 miejsc pasażerskich (głównie dla kierowców ciężarówek), 51 kabin, Pojemność ładunkowa wynosi około 90 ciężarówek, ale jest też możliwość ustawienia nawet ponad 100 jednostek frachtowych.

IMG 3534

IMG 3558

IMG 3526