Prezes Silesii odwołany

lis 21, 2013 | Stocznie

1stoczniaMariusz Kolwas został odwołany ze stanowiska prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia. Spółka, mająca siedzibę w Katowicach, jest właścicielem i zarządcą majątku po dawnej Stoczni Szczecińskiej.

Informację o odwołaniu Mariusza Kolwasa z funkcji prezesa potwierdziła nam wiceprezes Silesii Agnieszka Skarboń. Zapowiedziała, że spółka wyda specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Przypomnijmy, że Mariusz Kolwas – po wygranym konkursie – objął stanowisko prezesa TF Silesia w połowie kwietnia 2012 roku. Był następcą Wojciecha Bańkowskiego, którego odwołano jesienią 2011 r. – dzień po prezentacji w Szczecinie projektu zagospodarowania terenów po stoczni. Bańkowski wcześniej podpisał kontrowersyjną umowę dzierżawy z firmą Kraftport. Obecnie w sądzie toczy się proces w sprawie jej unieważnienia.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że do odwołania M. Kolwasa ze stanowiska mogło się przyczynić zbyt opieszałe działanie w sprawie powołania spółki z siedzibą w Szczecinie, która ma zarządzać stoczniowym parkiem przemysłowym.

(ek)

Źródłło: 24kurier.pl