Pracowity styczeń w MSR Gryfia

sty 16, 2018 | Polskie nowości

IrmaPZM

Początek roku to okres wytężonej pracy dla stoczniowców z Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. W stoczni trwają remonty kilku statków, a plany na najbliższe tygodnie również są wypełnione kolejnymi zleceniami. 

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A., trwa remont pierwszej jednostki z rynku rosyjskiego. ”Yamal Krechet” to kontenerowiec o dł. 153 m i szerokości 23 m. Jednostka przechodzi remont dokowy, planowany termin remontu 25 dni. Remont drugiej jednostki rozpocznie się w przyszłym tygodniu, ok. 19 stycznia. Druga jednostka to ”Noviy Svet” chłodniowiec o dł. 124 m i szerokości 19 m. Planowany remont potrwa ok. 20 dni. W obu przypadkach  nadzór techniczny nad statkami oraz morskimi urządzeniami prowadzi Rosyjski Morski Rejestr Statków.

Miesiąc styczeń i luty to również czas remontów promów w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A. W największym doku stoczni nr 5 trwa obecnie remont promu Baltivia, polskiego armatora Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. Jednostka przechodzi remont roczny dokowy. Kolejna jednostka, która trafi do stoczni w tym miesiącu pływa pod marką Unity Line. Prom Polonia, kursuje na co dzień na trasie Świnoujście – Ystad. Jest to jeden z najnowocześniejszych promów pływających po Bałtyku. W stoczni prom spodziewany jest w przyszłym tygodniu. Miesiąc później do stoczni trafi prom Skania należący do tego samego właściciela – Polskiej Żeglugi Morskiej.  Prom pływa na przemian z promem Polonia. Obie jednostki przejdą remont dokowy pośredni.

W 2017 roku w zakładzie w Szczecinie i Świnoujściu remont przeszło łącznie 12 statków pasażerskich. Remont tego typu jednostek w Stoczni Gryfia utrzymuje się na stałym poziomie od 2015 roku.  Stanowi to dla stoczni dowód zaufania oraz wysokiej jakości świadczonych usług.

W stoczni dobiega też końca remont jednostki Irma należącej do Polskiej Żeglugi Morskiej. Jednostka przeszła remont dokowy w zakresie konserwacji kadłuba, urządzeń maszynowych oraz remontu dźwigów ładunkowych. 

 

MSTFI