Prace remontowe na M/S Olza

lut 21, 2013 | Stocznia Master

1olzaW dniu dzisiejszym po ponad trzy tygodniowym postoju na terenie stoczni Master, Nabrzeże Bułgarskie opuszcza M/s Olza – ostatni statek z serii „chińskich rzek „, który przypłynął do Szczecina na remont.

W trakcie postoju wykonano na statku szereg prac modernizacyjnych, które miały na celu podniesie walorów eksploatacyjnych, jak również polepszenie warunków i bezpieczeństwa  pracy na statku.

Główne prace remontowe zarówno na pokładzie jak i w maszynie wykonywała firma Master. Na statku można było spotkać szereg znanych szczecińskich firm remontowych m. in. 1silniczekNet Marine, Marel, Zemit /automatyka i elektryka /, czy też firmę Cold Tech, która wykonała prace w systemach chłodni prowiantowej i klimatyzacji pomieszczeń. Opracowała i zainstalowała nowatorskie rozwiązanie chłodzenia szaf elektrycznych, sterujących pracą dźwigów.

Według opinii zarówno załogi jak i większości firm remontowych roboty przebiegały sprawnie i zakończyły się w terminie.

Następnym przystankiem statku jest dok nr 5 w SSR Gryfia gdzie zostaną wykonane kolejne prace. Po kilkudniowym postoju M/S Olza uda się do Polic na załadunek, z którym popłynie do Wenezueli.

Redakcja MiO