PPU Port Rybacki Gryf poszukuje nabywców zbędnych nieruchomości

mar 15, 2013 | Port Rybacki "Gryf"

1rybackiNa nowego wieczystego użytkownika oczekuje na szczecińskiej Łasztowni blisko hektarowa, wyposażona we wszystkie media działka z 222-metrowym fragmentem Nabrzeża Bułgarskiego, a na przyszłego właściciela znajdujące się na niej budynki o łącznej powierzchni ponad 5500 m.kw. Ogłoszenie o przetargu ukazało się dziś, 15 marca 2013 roku w kilku tytułach prasowych. Można się z nim zapoznać także na stronie internetowej www.gryfport.com.pl

Utworzone w roku 1992 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Port Rybacki Gryf Sp. z o.o., otrzymało w zarząd i użytkowanie po zlikwidowanym kombinacie PPDiUR Gryf ponad 22-hektarowy teren na szczecińskiej Łasztowni, z licznymi zabudowaniami, bocznicami kolejowymi i nabrzeżami o łącznej długości 1500 metrów. Specjalizując się w przeładunkach i chłodnictwie, większość zbędnych dla tej działalności obiektów od lat wynajmuje różnym firmom.

Ubiegłoroczna sprzedaż dla CSL Internationale Spedition jednego z secesyjnych budynków po byłej rzeźni miejskiej, zapoczątkowała proces pozbywania się przez Port Rybacki Gryf terenów i budowli od dawna oczekujących na nowych właścicieli, którzy ożywią ten położony w centrum miasta fragment szczecińskiego portu. Za zgodą Skarbu Państwa, w listopadzie ubiegłego roku ogłoszono przetarg na sprzedaż pięciu działek usytuowanych po zachodniej stronie zajmowanego terenu, w pobliżu nabrzeży Starówka i Bulwar Gdański. Teraz w grę wchodzi także bardzo atrakcyjna lokalizacja przy Nabrzeżu Bułgarskim, mogącym przyjmować także większe statki.

Zygmunt Kowalski