TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

Nowa szczecińska chłodnia już mrozi

Czytaj więcej: Nowa szczecińska chłodnia już mroziNowa chłodnia w szczecińskim Porcie Rybackim Gryf już pracuje. Na razie to rozruch próbny, który potrwa dwa-trzy tygodnie. W tym czasie specjaliści sprawdzą, czy wszystkie urządzenia działają prawidłowo.

Podczas prób w chłodni będzie -30 stopni Celsjusza, a potem towary będą tam przechowywane w temperaturze -22.

Po próbach technicznych właściciel będzie starał się o uzyskanie wszystkich pozwoleń na użytkowanie budynku.

Inwestycja kosztowała ponad 40 milionów złotych. W jej ramach odnowiono też nabrzeże portu oraz wybudowano drogi dojazdowe.

Chłodnia w szczecińskim Porcie Rybackim Gryf jest największym tego typu obiektem w województwie zachodniopomorskim. Pomieści 10 tysięcy ton mrożonek: ryb oraz krewetek.

 

Źródło: radioszczecin.pl

Port Rybacki Gryf - Kurs na nowoczesność

Czytaj więcej: Port Rybacki Gryf - Kurs na nowoczesnośćWszystko na to wskazuje, że pod koniec maja br zakończona zostanie rozpoczęta jesienią 2011 roku budowa od lat tu oczekiwanej nowej chłodni składowej. Oczekuje się, że czterokomorowa chłodnia umożliwiająca zamrażanie, domrażanie i przechowywanie do 10 tysięcy ton produktów rybnych, zwielokrotni dotychczasowe możliwości składowe oraz podwoi wielkość dokonywanych tu przeładunków. W ramach tej inwestycji, kosztującej około 50 mln zł, budowane są również nowe pomieszczenia biurowo-socjalne, nabrzeże przeładunkowe zostaje pogłębione do 8,6 m, modernizowane są drogi dojazdowe i place, przedsiębiorstwo wzbogaca się o nowy sprzęt i niezbędne oprzyrządowanie, w tym nowoczesny system informatyczny. Znaczna część tej inwestycji współfinansowana jest przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z programu operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013″ w ramach środka 3.3 Inwestycje w portach rybackich, miejscach wyładunku i przystaniach.

Jak poinformował nas Paweł Stępień, prezes Portu Rybackiego Gryf, równocześnie z trwającym procesem sprzedaży zbędnych przedsiębiorstwu nieruchomości, podejmowane są działania sprzyjające optymalizowaniu procesów organizacyjnych, trwa proces wdrażania nowoczesnego systemu zarządzania klasy ERP, wiele uwagi poświęca się podnoszenia kwalifikacji pracowników.

Zygmunt Kowalski

Źródło: mojalasztownia.pl

PPU Port Rybacki Gryf poszukuje nabywców zbędnych nieruchomości

Czytaj więcej: PPU Port Rybacki Gryf poszukuje nabywców zbędnych nieruchomościNa nowego wieczystego użytkownika oczekuje na szczecińskiej Łasztowni blisko hektarowa, wyposażona we wszystkie media działka z 222-metrowym fragmentem Nabrzeża Bułgarskiego, a na przyszłego właściciela znajdujące się na niej budynki o łącznej powierzchni ponad 5500 m.kw. Ogłoszenie o przetargu ukazało się dziś, 15 marca 2013 roku w kilku tytułach prasowych. Można się z nim zapoznać także na stronie internetowej www.gryfport.com.pl

Utworzone w roku 1992 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Port Rybacki Gryf Sp. z o.o., otrzymało w zarząd i użytkowanie po zlikwidowanym kombinacie PPDiUR Gryf ponad 22-hektarowy teren na szczecińskiej Łasztowni, z licznymi zabudowaniami, bocznicami kolejowymi i nabrzeżami o łącznej długości 1500 metrów. Specjalizując się w przeładunkach i chłodnictwie, większość zbędnych dla tej działalności obiektów od lat wynajmuje różnym firmom.

Ubiegłoroczna sprzedaż dla CSL Internationale Spedition jednego z secesyjnych budynków po byłej rzeźni miejskiej, zapoczątkowała proces pozbywania się przez Port Rybacki Gryf terenów i budowli od dawna oczekujących na nowych właścicieli, którzy ożywią ten położony w centrum miasta fragment szczecińskiego portu. Za zgodą Skarbu Państwa, w listopadzie ubiegłego roku ogłoszono przetarg na sprzedaż pięciu działek usytuowanych po zachodniej stronie zajmowanego terenu, w pobliżu nabrzeży Starówka i Bulwar Gdański. Teraz w grę wchodzi także bardzo atrakcyjna lokalizacja przy Nabrzeżu Bułgarskim, mogącym przyjmować także większe statki.

Zygmunt Kowalski

Nowa chłodnia w szczecińskim porcie

Czytaj więcej: Nowa chłodnia w szczecińskim porcie Pomieści prawie 10 tysięcy ton ryb i będzie najnowocześniejszym obiektem tego typu w basenie Morza Bałtyckiego. Chłodnia w Porcie Rybackim Gryf w Szczecinie ruszy za pięć miesięcy. Jej wykonawca rozpoczął właśnie montaż pierwszego urządzenia chłodniczego.

Ryby ze szczecińskiej chłodni będą trafiać do przetwórni i sklepów w całej Polsce.

- W kraju są oczywiście większe magazyny, natomiast ani w Szczecinie, ani w Trójmieście tak dużego obiektu nie ma - przyznaje Paweł Stępień, prezes Portu Rybackiego Gryf.

- Jej konstrukcję można porównać do termosu. Od środka jest obudowana płytami warstwowymi z poliuretanu. To zaś pozwala na utrzymanie temperatury do -30 stopni - opowiada Marek Kaleta, dyrektor handlowy Gryfa.

Wykonawca zmodernizuje też nabrzeże należące do Portu Rybackiego. Nowe drogi i parkingi już są.

Inwestycja kosztuje blisko 50 milionów złotych. Chłodnia ma być gotowa w czerwcu.

Grzegorz Gibas

Źródło: www.radioszczecin.pl

Paweł Stępień Prezesem Portu Rybackiego "Gryf"

Czytaj więcej: Paweł Stępień Prezesem Portu Rybackiego Rada Nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie wyboru prezesa Spółki Przedsiębiorstywo Produkcyjno Usługowe "PORT RYBACKI GRYF" SP. z o.o. Nowym prezesem został wybrany Pan Paweł Stępień związany z Uniwersytetem Szczecińskim.


Agnieszka Kowalska - Przewodnicząca Rady Nadzorczej

 

– Przyznam szczerze, że ten wybór był dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ale cieszę się z decyzji Rady Nadzorczej. Gdzieś za miesiąc przejmę obowiązki Prezesa, zapoznam się ze spółką, pracownikami i będziemy kontynuować, przede wszystkim budowę nowoczesnej chłodni – stwierdził  Paweł Stępień

(bt)