Portfel zamówień Zamet Industry SA…

sty 17, 2013 | Polskie nowości

1zametZamet Industry SA – wiodący producent wielkogabarytowych urządzeń przemysłowych – podpisał szereg umów jednostkowych z czołowym dostawcą wyposażenia morskich platform wiertniczych, norweską spółką National Oilwell Varco. Kontrakty opiewają na łączną kwotę 12,5 mln zł i będą przez Zamet Industry realizowane w latach 2013 – 2016. Wyprodukowane przez Zamet Industry konstrukcje trafią docelowo na platformy wiertnicze zlokalizowane w Korei Południowej i Brazylii.

„Nawiązanie współpracy z National Oilwell Varco jest zwieńczeniem wielomiesięcznej, ciężkiej pracy. Jest to kolejny, bardzo istotny klient Zametu. Dzięki wysokiej jakości i niezawodności wykonywanych realizacji, zdobyliśmy uznanie na świecie i obecnie realizujemy zamówienia dla wszystkich największych globalnych graczy sektora offshore. Nasz portfel zamówień obejmuje zamówienia na lata 2013-2016 co gwarantuje firmie stabilny rozwój. W dalszym ciągu koncentrujemy się na budowaniu silnej pozycji Zametu na zagranicznych rynkach” – powiedział Jan Szymik, Prezes Zarządu Zamet Industry SA.

Portfel zamówień Zamet Industry SA obejmuje zamówienia od trzech największych światowych dostawców rozwiązań w sektorze offshore: Aker Solutions, National Oilwell Varco oraz GE Oil & Gas. Grupa National Oilwell Varco (NOV) działa w sektorze wydobycia ropy i gazu od 1841 roku. Posiada ponad 800 oddziałów na całym świecie, co czyni ją jednym z największych dostawców rozwiązań dla sektorów offshore i onshore na świecie.

Jacek Dąbrowski