Port Szczecin i Świnoujście gości delegację z Chin

wrz 6, 2012 | Port Szczecin

Konferencja 09 08 2011 r 0186 września 2012 r. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA gościł delegację z firmy China Communications Construction Company Ltd. w składzie Song Debin, Lu Haibin i Michelle Gu.

Goście z Chin odwiedzili port w Szczecinie i Świnoujściu w ramach kontynuacji rozmów podjętych podczas tegorocznej misji handlowej do Chin Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka, w której uczestniczyli przedstawiciele Spółki pod przewodnictwem Jarosława Siergieja – Prezesa Zarządu.
Spotkanie było kolejnym z dwóch, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach. Pierwsze spotkanie inicjujące odbyło się w czwartek 30 września br., z firmą China Harbour Engineering Company Ltd. Przedmiotem obu spotkań było omówienie platformy współpracy firm w zakresie realizacji inwestycji infrastrukturalnych w naszych portach i pozyskania ich użytkowników.

W związku z tym spotkanie koncentrowało się wokół programu inwestycyjnego Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, jaki Spółka przyjęła do realizacji do roku 2014, jak również planów rozwoju i modernizacji  infrastruktury portowej do roku 2020.

Goście przedstawili swoje doświadczenia w zakresie realizacji inwestycji, skalę przedsięwzięć, jakie podejmowali w ostatnich latach oraz propozycje współpracy dedykowane polskim portom. Dyskutowano również o możliwościach współpracy w zakresie pozyskiwania nowych inwestorów i operatorów na tereny portowe.

W trakcie wizyty przedstawiciele delegacji mogli naocznie zobaczyć potencjał rozwojowy portów w Szczecinie i Świnoujściu, a w szczególności możliwości, jakie stwarza budowa portu zewnętrznego w Świnoujściu.    

(asz/bt)