Port Gdynia: Dostosowują obiekty portowe do potrzeb…

maj 12, 2012 | Port Gdynia

biurowiec2Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., jako podmiot zarządzający terenami portowymi, inwestuje nie tylko w infrastrukturę portową, ale również w suprastrukturę, dostosowując obiekty portowe do zmieniających się potrzeb rynku. Stare magazyny znikają z krajobrazu portowego, tworząc wolną przestrzeń pod nowe przedsięwzięcia inwestycyjne. Czasami ulegają przeobrażeniu dostosowując się do pełnienia zupełnie nowej funkcji. W roku 2011 r.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. podpisał umowę na przebudowę i rozbudowę budynku magazynowo – biurowego przy ul. Polskiej 13A, znanego gdynianom jako budynek Posti. Generalnym wykonawcą przebudowy obiektu jest firma MOSTOSTAL Warszawa. W wyniku tej inwestycji budynek zostanie całkowicie przebudowany, a teren wokół odpowiednio zagospodarowany. Umowa zakłada zakończenie wszystkich prac oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie do końca marca 2013 roku. Celem inwestycji jest dostosowanie budynku do funkcji biurowo-szkolnych. ZMPG-a S.A. – właściciel budynku i jednocześnie inwestor w tym przedsięwzięciu finalizuje już rozmowy, w wyniku których około 75 % powierzchni w obiekcie znajdzie swojego najemcę. Między innymi znajdzie się w nim nowa siedziba Szkoły Morskiej, dotychczas mieszczącej się na terenie Dalmoru. Budynek usytuowany jest przy ul. Polskiej. Dzięki inwestycjom związanym z przebudową tej ulicy i bezpośrednim dostępem do Estakady Kwiatkowskiego oraz Obwodnicy Trójmiasta jest świetnie skomunikowany z centrum Gdyni, jak i z Autostradą A-1 oraz Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy. Mamy nadzieję, że budynek stanie się kolejną wizytówką Miasta i Portu Gdynia. Wizualizacja nowej bryły budynku pozwala wierzyć, że będzie on atrakcyjną propozycją dla firm szukających dla siebie siedziby w bezpośredniej bliskości centrum miasta i portu. Zapraszamy zainteresowane firmy do do kontaktu z Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A. w celu określenia ich oczekiwań co pozwoli na tym etapie dokonać rezerwacji określonych powierzchni biurowych poprzez zawarcie umów przedwstępnych. Dane ogólne budynku po przebudowie i rozbudowie: • Kubatura budynku – 39 404 m³ • Powierzchnia użytkowa – 8 843 m² • Powierzchnia całkowita – 10 144 m² • Powierzchnia zabudowy – 1 478 m² • Ilość kondygnacji – budynek podpiwniczony, 6 kondygnacji nadziemnych

Wszelkich informacji dotyczących warunków najmu wskazanych pomieszczeń udziela Dział Zarządzania Nieruchomościami pani Jowita Błaszczyk tel. (58) 627 45 69, kom. 693 331 617.