Polska Żegluga Morska. Album floty 1951-2014

lip 10, 2014 | Księgarnia Morska

1ksiegarnialabumflotyNie tak dawno pisałam o przepięknym albumie „Polska Żegluga Morska. Album floty 1951-2012„ a tutaj niespodzianka. Wydawnictwo PORTA MARE wydało drugą, zmienioną i poprawioną edycję dzieła, tym razem nadając jej tytuł „Polska Żegluga Morska. Album floty 1951-2014„.

Album poświęcony jest statkom Polskiej Żeglugi Morskiej, największego obecnie polskiego armatora. Na 528 stronach książki znajdziemy streszczenie historii 410 statków. Każdy z nich jest zilustrowany 2-3 zdjęciami przedstawiającymi jego sylwetkę, kapitana czy matkę chrzesrtną.

Tak jak poprzednio, i ten album jest pięknie wydany. Nie często spotyka się już aby książka wydana była w całości na papierze kredowym, gwarantującym dobrą jakość zamieszczonych w nim zdjęć. Album składa się z części: historycznej czarno-białej i współczesnej kolorowej. Do tego twarda okładka powoduje, że książka będzie pięknie prezentować się w biblioteczce obecnych i byłych pracowników PŻM, jak również w biblioteczce u wszystkich miłośników mórz i oceanów.

Książkę można kupić w Księgarni Morskiej: http://ksiegarniamorska.pl/index.php?str=60&fun=more&kat=10&id_prod=630

Katarzyna Koj