Poland Sweden Line wybrana do dalszych negocjacji ws. prywatyzacji PŻB

kw. 2, 2013 | PŻB

pżbMinisterstwo Skarbu Państwa (MSP) dopuściło do kolejnego etapu negocjacji ws. zakupu 91,64% akcji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej (PŻB) niemiecką spółkę Poland Sweden Line GmbH, podał resort w komunikacie.

– W związku z trwającym procesem zbycia 9 516 230 należących do Skarbu Państwa akcji spółki Polska Żegluga Bałtycka z siedzibą w Kołobrzegu, stanowiących 91,64% kapitału zakładowego spółki, minister Skarbu Państwa w dniu 28 marca 2013 r. podjął decyzję o dopuszczeniu do negocjacji, tj. przeprowadzenia badania spółki PŻB oraz złożenia oferty wiążącej Poland Sweden Line GmbH z siedzibą w Lübeck (Niemcy)  – czytamy w komunikacie.

W połowie marce resort informował, że pakietem akcji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej zainteresowane są dwa podmioty: Poland Sweden Line GmbH z siedzibą w Lübeck (Niemcy) oraz Swedish House Ltd z siedzibą w Warszawie.

Polska Żegluga Bałtycka powstała 31 stycznia 1976 roku jako państwowe wielozakładowe przedsiębiorstwo morskie. Obecnie Polska Żegluga Bałtycka Spółka Akcyjna z siedzibą w Kołobrzegu jest polskim operatorem promowym funkcjonującym pod marką Polferries. Spółka dysponuje siecią 3 własnych Morskich Biur Podróży w największych miastach Polski – Warszawie, Szczecinie i Gdyni i eksploatuje trzy promy na liniach do Szwecji i Danii.

Źródło: www.biznespolska.pl