Gala branży morskiej Wspólna Kaczka 2014

paź 14, 2014 | Polskie nowości

1awspolnakaczka2014„Bursztynowa Kaczka” dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, „Bursztynowe Jajko” dla Euroafrica Services Limited, Remontowa Shipbuilding i Loconi Intermodal. W piątek w Gdyni odbyło się tradycyjne spotkanie branży morskiej – Wspólna Kaczka.

Była to XV, jubileuszowa gala na której wręczono nagrody Krajowej Izby Gospodarki Morskiej. Spotkanie odbyło się w hali Gdynia Arena. Nagrodę główną, czyli „Bursztynową Kaczkę” otrzymała Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Za konsekwentną i owocną rewitalizację terenów przemysłowych po upadłej Stoczni Gdynia SA, które stały się w efekcie działań PSSE, we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu SA, miejscem produkcji i usług dla innowacyjnych projektów przemysłów offshore i morskiej energetyki wiatrowej o wielomilionowej wartości – tak jury umotywowało swój wybór. Wyróżnienia, czyli „Bursztynowe Jajka” wręczono trzem firmom. Otrzymały je: Euroafrica Services Limited, szczecińska firma żeglugowa, Remontowa Shipbuilding, zakład należący do Remontowa Holding oraz Loconi Intermodal, operator intermodalny.

Wspólna Kaczka to coroczne spotkanie najwyższych rangą przedstawicieli biznesu morskiego z całej Polski i z zagranicy, głównie Europy zachodniej, oraz firm z nimi współpracujących, odbywające się tradycyjnie w drugi piątek października. Spotkanie organizowane jest od roku 2000, najpierw w Gdańsku a od roku 2009 w Gdyni przez Promare. Obecni są na nim także przedstawiciele najwyższych władz państwowych, regionalnych i miejskich.

VIK

fot. Maciej Bućko

Źródło: biznes.trojmiasto.pl