Po wizycie w Chinach: Nowe rozwiązania logistyczne dostaw ładunków

sie 3, 2012 | Port Gdynia

jjarosinskiJak już informowaliśmy w dniach 22-28 lipca br. w Chinach przebywała delegacja Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, której towarzyszyła grupa osób reprezentujących m. in. polskie porty morskie (Gdynia, Gdańsk, Szczecin-Świnoujście), spółkę Chipolbrok, spółki kolejowe PKP PLK S.A., PKP Cargo S.A oraz spółkę PLL LOT.

Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. reprezentowany był przez Prezesa Zarządu Pana Janusza Jarosińskiego oraz Kierownika Działu Marketingu i Rozwoju Portu Pana Jana Lewko.

W seminariach zorganizowanych przez PAIiIZ – Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Szanghaju (współpraca w zakresie logistyki) i Pekinie (rozwój współpracy w dziedzinie infrastruktury pomiędzy Polską i Chinami) zaprezentowane zostały propozycje nawiązania współpracy w zakresie nowych rozwiązań logistycznych dostaw ładunków z Chin do Polski oraz potencjalnej współpracy w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Przedstawione prezentacje spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony chińskich przedsiębiorców i należy spodziewać się kontynuacji nawiązanego podczas wizyty w Chinach dialogu.

PR/ZMPG