15 LAT MINĘŁO

lut 3, 2013 | CSL

1cslStało się! W sobotę, 2 lutego 2013 roku upłynęło 15 lat od rozpoczęcia działalności CSL Internationale Spedition Spółka z o.o. Skrót CSL – wyjaśniała wówczas w pierwszym wywiadzie prasowym Laura Hołowacz, założycielka i dyrektor spółki – powstał z połączenia imion: C – firmy CALBUD, a S i L – pozostałych jej współwłaścicieli.

Ostry start CSL miał miejsce już w dwa tygodnie od wejścia na rynek, kiedy to zupełnie nieznana w branży firma w sposób absolutnie profesjonalny obsłużyła w szczecińskim porcie holenderski statek m/s “ERNA” przywożący ładunek dla krajowego odbiorcy.

Firma, której od chwili powstania przyświecało rzucone przez jej założycielkę hasło: “Słońce wschodzi i zachodzi z CSL”, obsługując teraz na całym świecie ładunki powierzone jej przez stale powiększające się grono krajowych i zagranicznych zleceniodawców, przedstawia się również dobrze opisującym jej możliwości angielskojęzycznym sloganem “One world – One route Network”.

Startując od zera, w trakcie minionego piętnastolecia CSL awansowała do krajowej czołówki firm spedycyjnych, zyskała uznanie swych na zagranicznych partnerów. Formalnym tego dowodem są liczne nagrody, wyróżnienia i certyfikaty, w tym m.in: Medal Europejski uzyskany już w 2001 roku w uznaniu wysokiego poziomu usług spedycyjnych i celnych, dwukrotnie uzyskany tytuł “Gazeli Biznesu” przyznawany przez dziennik “Puls Biznesu” dla najdynamiczniej rozwijających się firm, dwukrotnie nadany przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki tytuł “Spedytora Roku” w grupie przedsiębiorstw zatrudniających do 50 pracowników, nominowanie CSL i prezes Laury Hołowacz przez Business Centre Club do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, trzykrotnie przyznane Diamenty Forbesa, tytuł “Gepard Biznesu” przyznany przez redakcję Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma” za dynamiczny rozwój Spółki w latach 2009-2011, ubiegłoroczna recertyfikacja normy ISO 9001:2008 w zakresie spedycji morskiej i lądowej oraz agencji celnej, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadany przez międzynarodową wywiadownię gospodarczą D & B Poland oraz posiadany od ponad trzech lat międzynarodowy Certyfikat AEO poświadczający, że jest firma jest podmiotem zaufanym, stosującym przejrzyste procedury i dbającym o bezpieczeństwo.

Przed piętnastu laty trwał remont dotąd dzierżawionych pomieszczeń biurowych w oficynie budynku przy ulicy Kapitańskiej. Wkrótce rozpocznie się przebudowa „Starej Rzeźni” – przyszłej siedziby firmy. Zakupiony przed rokiem, usytuowany nad kanałem Duńczyca na Łasztowni dwukondygnacyjny secesyjny budynek o powierzchni blisko 2500 m2 będzie spełniał także funkcję ogólnodostępnego przyportowego centrum społeczno-kulturalno-biznesowego.

Zygmunt Kowalski