Pierwszy morski transport oleju napędowego trafił do portu w Gdyni

kwi 21, 2020 | Polskie nowości

9acf14332f68640b2423f1c0de854cf861f009bb

15 kwietnia br. do portu w Gdyni zawitał tankowiec Rystraum z pierwszym transportem oleju napędowego, sprowadzonym z zagranicy przez ESPPOL Trade.

Tankowiec Rystraum o całkowitej nośności 10 tys. ton przybył do polskiego portu z ładunkiem oleju napędowego. Z Gdyni, transportem kolejowym, część produktu zostanie przewieziona do kilku baz na terenie kraju.

Cieszymy się, że pomimo trudnych okoliczności z powodu panującej epidemii, plany operacyjne ESPPOL Trade są realizowane zgodnie z przyjętymi założeniami. W tym roku chcemy udrożnić wszystkie możliwe kierunki importu paliw. Jest to pierwsza dostawa zrealizowana drogą morską przez naszą firmę. Cała logistyka dostawy została perfekcyjnie przygotowana, za co podziękowania należą się całemu zespołowi ESPPOL Trade sp. z o.o. Jest to ważny krok w rozwoju naszej grupy. Tym samym realizujemy przyjęty plan na rok 2020. W następnych miesiącach należy spodziewać się kolejnych dostaw z wykorzystaniem drogi morskiej – zapewnia Artur Krzyk, członek zarządu ESPPOL Trade sp. z o.o.

Esppol Trade wchodzi w skład grupy kapitałowej Anwim. Podstawowym celem firmy jest zapewnienie dywersyfikacji oraz poprawa ekonomii zaopatrzenia szybko rozwijającej się sieci stacji paliw Moya w Polsce.

Anwim to jedna z największych niezależnych firm sektora paliwowego w Polsce, zajmująca się hurtową sprzedażą oraz transportem paliw na terenie całego kraju.

 

Źródło: Anwim