Pierwszy gwóźdź na łasztowni

kwi 23, 2013 | CSL

1DSC00223Szczecin. Renowacja i adaptacja zabytkowego budynku na Łasztowni oficjalnie została rozpoczęta. W poniedziałek wbito symboliczny gwóźdź w obiekt należący do kompleksu Starej Rzeźni. Po przebudowie będzie siedzibą właściciela – firmy CSL Internationale Spedition, oraz centrum społeczno-kulturalno-biznesowym.

Zabytkową oborę spółka CSL kupiła ponad rok temu od Portu Rybackiego „Gryf”. Do tej pory wykonano projekt przebudowy oraz pozyskano niezbędne pozwolenia i fundusze na tę inwestycję. Teraz ruszą prace budowlane.1DSC00211

– Dziś nastąpił bardzo ważny moment i możemy mówić, że idziemy dalej – podkreśliła podczas uroczystości dyrektor CSL Laura Hołowacz, która dziękowała wszystkim osobom i instytucjom wspierającym przedsięwzięcie.

Przypomniała, że 10 bm. firma podpisała umowę z Bankiem Zachodnim WBK o pożyczkę z unijnego programu inicjatywy Jessica, więc inwestycja ma zapewnione dofinansowanie (ok. 7,8 mln zł).  

– Na nabrzeżu Starówka rozebrano już stary magazyn, będzie się tu szło bulwarami – mówiła L. Hołowacz. – Nawzajem z SGI, które zbudowało biurowiec na Łasztowni, będziemy się wspomagać, by to miejsce żyło, by te stare dźwigi na nabrzeżu śpiewały, grały i tańczyły.

1DSC00212

Za rok dawna obora ma się przeobrazić w tętniące życiem centrum społeczno-kulturalno-biznesowe. Na górnej kondygnacji, która kiedyś pełniła rolę magazynu paszy, znajdą się biura CSL. Parter zostanie zaadaptowany na restaurację, księgarnię, kino, galerie, sale spotkań literackich, scenę itp. Prace związane z przebudową poprowadzi inwestor zastępczy – szczecińska spółka NBQ. Jej przedstawicielom wręczono kielnię, a następnie osoby zaangażowane w przedsięwzięcie wbiły symboliczny gwóźdź w umieszczoną na budynku specjalną deskę z napisem „Stara Rzeźnia”. (ek)

 Źródło: kurier24.pl

ZAPRASZAMY DO >>GALERII ZDJĘĆ<<