Piątek na TSR 2013

sie 2, 2013 | Szczecin

1TSR2013piatekPierwsze żaglowce stoją w porcie, namioty handlowe rozstawione i coraz liczniejsze grupy zwiedzających. Od dzisiaj zaczyna się dziać!

Piątek będzie pierwszym pełnoprawnym dniem imprezy. Głównymi jej bohaterami są żaglowce i to oczywiście one będą w centrum zainteresowania. To właśnie w piątek przy szczecińskim nabrzeżu zacumuje większość z blisko stu oczekiwanych jednostek. Wśród nich znajdą się także te największe, najciekawsze i najbardziej charakterystyczne. Tak więc Drodzy Państwo – podziwianie czas zacząć!

Jednak nie samymi żaglami podczas Finału Zlotu Żaglowców Szczecin żyje! Organizatorzy oczywiście przygotowali szereg atrakcji kulturalnych i rozrywkowych. O godzinie 15:00 wystartuje Scena na Łasztowni imprezą „Szczecin z całego serca polecam_Ambasador”. Podczas koncertu zaprezentują się muzyczni Ambasadorzy Szczecina. Z kolei wieczorem nastąpi inauguracja Dużej Sceny, gdzie wspólnie zaprezentują się Orkiestra Filharmonii Szczecińskiej i zespół Voo Voo.

Tradycyjnie także dzieci znajdą mnóstwo atrakcji dla siebie. Popołudniu na pl. Mickiewicza wystartuje Strefa Dziecięca. W jej ramach nasze pociechy będą mogły wybierać między Sceną Dziecięcą (blok atrakcji dla dzieci składający się ze spektakli, koncertów, pokazów, warsztatów i zabawy ruchowych) a Artystycznymi Wyspami (Wyspa Piratów, Wyspa Nauki i Techniki, Wyspa Małego Twórcy, Wyspa Muzyki i Teatru, Wyspa Cyrkowców, Wyspa Gier).

Ponadto w piątek swą działalność zainaugurują Wesołe Miasteczko oraz Jarmark pod Żaglami.