Perły Biznesu 2013 rozdane

lut 27, 2014 | Szczecin

1perlydemoTradycyjnie już w hotelu Novotel w Szczecinie, po raz dziesiąty, redakcja magazynu „Świat Biznesu” wręczyła statuetki i wyróżnienia w konkursie gospodarczym „Perły Biznesu 2013”.

Kategoria Wydarzenie Gospodarcze 2013

Wyróżnienia Wydarzenie Gospodarcze trafiły do Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu i spółki BTC za  uruchomienie portalu ZegarBiznesu.pl, gminy Szczecin za organizację finału The Tall Ships Races, Związku Portów i Przystani Jachtowych za  istotny wkład w powstanie i promocję  Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego oraz Polskiej Żeglugi Morskiej i Północnej Izby Gospodarczej za zorganizowanie w Szczecinie I Międzynarodowego Kongresu Morskiego.

Kapituła w tajnym głosowaniu postanowiła przyznać statuetkę „Perły Biznesu 2013”, w kategorii „Wydarzenie Gospodarcze”, Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznemu – za 1perly4demozbudowanie od podstaw i oddanie do użytku Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii. Nowoczesnego, specjalistycznego ośrodka, w którym prowadzone są innowacyjne badania realizowane we współpracy z gospodarką.

Kategoria Osobowość Biznesu 2013

Wyróżnienia w kategorii Osobowość Biznesu. Kapituła doceniła biznesowe i prospołeczne działania: Sławomira Pińskiego – dyrektora spółki Binowo Park, która zarządza polem golfowym w Binowie, Romualda Sikory – dyrektora spółki Albatros z Nowego Czarnowa, Piotra Tomaszewskiego – dyrektora Oddziału Makroregionalnego Banku Zachodniego WBK SA w Szczecinie. Dyplom otrzymał  także burmistrz Władysław Kiraga, który z sukcesami rozwija Nowe Warpno.

1perlybiznesu2demoKapituła pod przewodnictwem profesora Stanisława Flejterskiego postanowiła przyznać statuetkę w kategorii „Osobowość Biznesu” Arkadiuszowi Wójcikowi, prezesowi Unibaltic – za efektywne zarządzanie dynamiczną, wielokrotnie wyróżnianą i nagradzaną spółką żeglugową, świętującą w roku 2013 jubileusz 10-lecia, zatrudniającą wyłącznie polskich oficerów i marynarzy. Nagrodę w imieniu Arkadiusza Wójcika odebrał syn, Rafał Wójcik.

 

 

MiO