„Orzeł Wprost” dla Portu Gdańsk

kwi 26, 2018 | Port Gdańsk

3pgorzel

Pierwszy kwartał 2018 roku kończy się dla Portu nie tylko historycznym rekordem przeładunków, ale także nagrodą za wyniki finansowe.

„Orły Wprost” to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie biznesu. Otrzymują ją przedsiębiorstwa, które odznaczają się stabilnymi i rosnącymi wskaźnikami finansowymi. Wśród najlepiej rozwijających się pod tym kątem firm na Pomorzu znalazł się także Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.

– Otrzymanie tej nagrody to ogromny zaszczyt. Po pierwsze dlatego, że „Orły Wprost” to wyróżnienie prestiżowe, co do rangi którego żaden z przedsiębiorców nie ma najmniejszych wątpliwości. Po drugie dlatego, że odbieram ją w imieniu setek pracowników Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, którzy intensywnie pracowali na osiągnięty wynik. Port Gdańsk jest jednym z największych portów na Bałtyku. Najszybciej w tym regionie się także rozwija. Nasza praca jest coraz bardziej zauważana i doceniana. To dla nas sygnał, że nie możemy zwalniać tempa – mówi Bożena Jankowska, Wiceprezes ZMPG ds. Finansowych, która odebrała nagrodę z rąk Redaktora Naczelnego „Wprost”, Jacka Pochłopienia.

Nagrody tygodnika „Wprost” przyznawane są za największy zysk netto w ostatnich trzech latach lub osiągnięcie największego przeciętnego wzrostu zysku netto w tym czasie. Warunkami, które muszą spełnić nagrodzone przedsiębiorstwa, są m.in. brak strat, czyste konto w bazach nierzetelnych płatników czy odpowiednia rentowność.

Ważnym elementem przyznawania nagrody jest kontekst lokalno-patriotyczny. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk jest spółką z polskim kapitałem, działająca na rzecz rozwoju nie tylko regionu, ale i całego kraju.

– Jesteśmy kołem zamachowym polskiej gospodarki, każda nasza inwestycja bezpośrednio wpływa na jej rozwój. Co roku z tytułu podatków, cła i akcyzy Port Gdańsk generuje kilkanaście miliardów złotych, które wpływają do budżetu państwa. Port jest przedsiębiorstwem, który rozwija Polskę. Jest też jednym z najważniejszych pracodawców na Pomorzu. W samym Zarządzie i spółkach podległych pracuje ok. 900 osób, na terenie całego Portu to nawet ponad 10 tysięcy. Szacunkowo na każdą z tych osób przypada 10 kolejnych, związanych z jego działalnością w innych obszarach kraju – tłumaczy Łukasz Greinke, Prezes ZMPG.

 

Port Gdańsk