„Odra stymulatorem rozwoju gospodarczego przyległych regionów w aspekcie międzynarodowym”

cze 4, 2014 | Polskie nowości

1kongresmorskimiedzynarodowy2Powyższy tytuł to temat warsztatów II Międzynarodowego Kongresu Morskiego.

To spotkanie towarzyszące programowi Kongresu, prowadzone przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz Radę Interesantów Portu Szczecin odbędzie się 12 czerwca w Sali Senatu Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT przy Al. Piastów 19.

Zaangażowanie finansowe, wysiłek inżynieryjny oraz dalsza pełna integracja zainteresowanych środowisk to determinanty wykorzystania potencjału gospodarczego Odry. Samorządy, stowarzyszenia, klastry, urzędnicy różnych szczebli, media i ogromna rzesza sympatyków i przyjaciół  odtworzenia w Polsce żeglugi śródlądowej na Odrze spotkają się na tych warsztatach aby porozmawiać wspólnie o zasadności uregulowania rzeki Odry i przywrócenia jej dla transportu śródlądowego.

Organizatorzy liczą na to, że w gronie ekspertów wspólnie odkryte zostaną nowe możliwości dla realizacji tego jakże ważnego zadania dla regionów zachodniej Polski.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Szczegółowy program warsztatów:  http://kongresmorski.pl/wydarzenia-towarzyszace/warsztaty-mdw-e30/