Odnowiona „Peene Queen” na wodzie

maj 6, 2018 | Różne

2734 elzbieta kubowska

Jednostka białej floty „Peene Queen”, należąca do spółki Polsteam Żegluga Szczecińska, jest po kapitalnym remoncie i zaprasza na swój pokład. Po powrocie ze stoczni „Gryfia” statek ponownie wyruszył na szczecińskie akweny portowe 3 maja. 

– „Peene Queen” spędziła ostatnie miesiące na remoncie w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” i obecnie posiada wysoki standard odpowiadający nowoczesnym trendom – informuje Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy Grupy Polskiej Żeglugi Morskiej, do której należy Żegluga Polska – większościowy udziałowiec spółki Polsteam Żegluga Szczecińska. – Na jednostce, w jej zamkniętej części, jest m.in. klimatyzacja, a szczecińskie widoki portowe, stoczniowe, przyrodę wzdłuż kanałów oraz miasto od strony wody można podziwiać poprzez panoramiczne okna. „Peene Queen” jest również przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych.

Statek oferuje godzinne rejsy po szczecińskim porcie, rozpoczynające się przy nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego (dostępny parking dla klientów). „Peene Queen” zaprasza na pokład codziennie o godz. 12, 13.30, 15 oraz 17. Ceny biletów dla osób dorosłych wynoszą 23 zł, ulgowe – 17 zł. Można również nabyć bilet rodziny (2+2) za 54 zł. Więcej informacji jest na stronie internetowej www.statki.net.pl.

Jak zauważyliśmy, w sobotę wodne wycieczki cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Do końca maja powinna wrócić na trasę bliźniacza jednostka – „Odra Queen”. Również przechodzi w „Gryfii” generalny remont, obejmujący m.in. wymianę silników. Oferta „Odry Queen” ma być poszerzona o rejsy do Świnoujścia.

Każdy ze statków może zabrać do 140 osób.

 

(ek)

 

Fot. Elżbieta Kubowska

 

Źródło: 24kurier.pl