O rozwoju portów i przyszłości LNG na BALTEXPO – 2013

wrz 6, 2013 | Port Szczecin

1zmpsisrwZarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wziął udział w 17 Międzynarodowych Targach Morskich i Konferencjach  BALTEXPO – 2013.

Targi miały miejsce w Gdańsku, w dniach 3-5 września i stanowiły platformę współpracy  dla polskich i zagranicznych przedstawicieli  środowisk związanych z gospodarką morską. Prezentowane były produkty, technologie, usługi, rozwiązania, osiągnięcia, potencjał oraz plany rozwojowe w dziedzinie szeroko rozumianej gospodarki morskiej.

Podczas targów BALTEXPO – 2013 odbyły się także konferencje i debaty, których tematyka stanowiła kontynuację zagadnień prezentowanych na targach. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście brał czynny udział w dwóch konferencjach. Podczas jednej z nich, zatytułowanej  „Perspektywy rozwoju portów morskich w Europie a rozwój portów wPolsce”, Prezes Zarządu Ryszard Warzocha zaprezentował program rozwoju portów w Szczecinie i Świnoujściu  do 2020 rok z perspektywą na 2030 rok. Druga konferencja z wystąpieniem  przedstawiciela ZMPSiŚ SA to – po raz pierwszy zorganizowane na BALTEXPO – Polsko-Norweskie Forum Gospodarki Morskiej. W Forum udział wzięli  przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej , liderzy  przemysłu morskiego, środowiska naukowe i gospodarcze oraz kooperanci rynku. W sesji zatytułowanej  „LNG i inne innowacyjne rozwiązania na rzecz  żeglugi przyjaznej środowisku”, prezes Warzocha przedstawił plany, możliwości i wyzwania stojące przed zapleczem bunkrowania LNG.

Targi BALTEXPO to największa i najbardziej prestiżowa w Europie Środkowo-Wschodniej impreza targowa przemysłu morskiego, która ma ponad 30 letnią tradycję. Podczas tych kilku dni trwania BALTXPO spotkało się ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy m.in.: Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Korei Płd., Litwy, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i USA.