O gospodarce morskiej w Szczecinie – Biznesowy Event Morski

wrz 21, 2017 | Polskie nowości

IMG 3315

Wczoraj odbył się Biznesowy Event Morski, wydarzenie promujące i wspierające gospodarkę morską w Szczecinie i regionie. Wydarzenie miało charakter business-to-business i jest pierwszym tego typu wydarzeniem w naszym mieście.

– Powstało w odpowiedzi na potrzeby mikro, małych i średnich przedsiębiorców z branży morskiej. W naszym regionie mamy aż kilkadziesiąt firm z tego sektora. Znamy ich problemy i oczekiwania. Chcemy dać tym przedsiębiorcom możliwość zaprezentowania się przed konkretnym biznesowym gronem, umożliwić wypłynięcie na szersze wody – mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, która jest organizatorem wydarzenia.

W trakcie spotkania swoje usługi i markę przed odwiedzającymi (wszystkimi tymi, który szukają innowacyjnych rozwiązań, potencjału i kontaktów) zaprezentowała się grupa 40 wystawców, czyli przedsiębiorców z terenu województwa działających w branży morskiej. Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający mogli wziąć udział w dwóch panelach tematycznych poświęconych branży – „Perspektywy rozwoju branży przez pryzmat obecnej sytuacji Pomorza Zachodniego” oraz „Branża morska od kuchni – perspektywy i bolączki”,  a także w strefie wolnego networkingu „Marine Business Mix”, podczas którego nawiązywali biznesowe kontakty.

Na sam koniec wydarzenia wszyscy wyruszyli w Biznesowy Rejs statkiem „Joanna”, podczas którego mogli swobodnie porozmawiać z resztą  uczestników, w otoczeniu rodzimej fauny i flory obszarów nadodrzańskich.