O branży morskiej w Szczecinie i regionie

maj 22, 2018 | Polskie nowości

BEM 1A

Ruszył nabór na kolejną edycję Biznesowego Eventu Morskiego, czyli wydarzenia wspierającego sektor morski i logistyczny w Szczecinie i regionie. 

Wydarzenie odbywa się po raz drugi, w  zeszłym roku odwiedziło je ponad dwieście osób. 

–  Niesamowita frekwencja i duże zaangażowanie uczestników w zeszłym roku pozwoliły nam sądzić, że i w tym, wydarzenie zainteresuje wielu przedsiębiorców oraz sympatyków branży. Liczę, że Biznesowy Event Morski na stałe wpisze się w gospodarcze wydarzenia naszego miasta. – mówi  Piotr Krzystek, prezydent Miasta Szczecin. – Takie spotkania nie tylko integrują środowisko, ale zawsze dają nową jakość. To choćby możliwość skutecznego wysłuchania głosu tej, jakże ważnej w Szczecinie branży i zareagowania na jej potrzeby. 

W tym roku uczestnicy wydarzenia będą zastanawiać się co widać przez morskie okno Szczecina oraz jaki widok byłby dla nas najlepszy. Jak zwykle będzie sporo dyskusji o nowych trendach, technologiach usprawniających rozwój branży i nowych rozwiązaniach. Nie zabraknie rozważań na temat współpracy międzynarodowej oraz współfinansowania projektów. W trakcie panelów dyskusyjnych odbędzie się strefa wolnego  networkingu, czyli miejsce, w którym uczestnicy będą mogli zaprezentować swoją ofertę i nawiązać nowe kontakty z potencjalnymi kontrahentami. Biznesowy Event Morski zakończy się nieformalnym rejsem po Odrze. 

Rejestracja na wydarzenie ruszyła tydzień temu. Zapisać się można na stronie www.bem.szczecin.pl , gdzie znajdują się także wszystkie informacje na temat wydarzenia. 

Organizacją wydarzenia zajęła się Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

 

PROGRAM WYDARZENIA

09.00. – 10.00. Rejestracja i poczęstunek

10.00. – 11.00. Uroczyste otwarcie konferencji „Biznesowy Event Morski” 

 

„Digital Maritime Windows”

– Co wydać przez morskie oko Szczecina? czyli jak jest….

– Jaki widok byłby najlepszy? czyli jak powinno być…. 

 

11.00. – 12.30. I Blok dyskusyjny – Potencjał inwestycyjny regionu

1. „Mierz siły na zamiary – czyli jak dobrze dopasować swoje chęci i oczekiwania do istniejących możliwości współfinansowania”

Perspektywa współfinansowania projektów inwestycyjnych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – analiza SWOT przez pryzmat doświadczeń branżowych.

Analiza oferowanych form wsparcia, z uwzględnieniem korzyści i obowiązków ich wykorzystania. Dyskusja na temat oczekiwanych form wsparcia. 

 

2. „Nie wyważaj otwartych drzwi – czyli jak nauczyć się dobrze współpracować 

z zagranicznymi partnerami”

Norwesko- polsko- niemiecka sieć biznesowa – identyfikacja wspólnych obszarów zainteresowania dla współpracy międzynarodowej.

 

3. „Już dzisiaj zacznij budować pomyślne jutro – czyli jak skutecznie planować budowę morskiej przyszłości w oparciu o system kształcenia kadr” 

Wyzwania w zakresie kształcenia kadr dla przemysłów morskich- analiza obecnych rozwiązań podstawą do wzmocnienia przyszłego potencjału. 

 

13.00. – 14.30. II Blok dyskusyjny – Forum wymiany doświadczeń 

1. Różne wymiary bezpieczeństwa łańcucha dostaw – Jak skutecznie i efektywnie zabezpieczyć wspólny biznes (Partnerzy łańcucha dostaw).

2. Magia „Rewolucji 4.0” – Przełomowe technologie i rozwiązania istotą rozwoju branży morskiej i logistycznej – Co można zrobić, by przyspieszyć digitalizację?” – rola „Technomics” (ICT i ekonomia).

3. Synergia relacji z partnerem biznesowym – kluczem do sukcesu – Wymiana praktyk prowadzących do usprawnienia kontaktów biznesowych. 

 

11.00 – 15.00 Strefa wolnego networkingu 

Strefa uczestników prezentujących swój potencjał biznesowy. 

 

15.00. – 17.00 „Biznesowy” Rejs po Odrze- bez krawata szlakiem inwestorów – lunch