Nowy operator na Terminalu Promowym w Świnoujściu

lut 6, 2013 | Port Świnoujście

1zdjecie011Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. podpisał umowę o współpracy z niemieckim operatorem promowym TT-Line. W ramach współpracy z ZMPSiŚ SA operator promowy planuje uruchomienie nowej linii promowej pomiędzy portami w Świnoujściu i Trelleborgu. TT-Line oferować będzie przewozy dla pasażerów zmotoryzowanych, jak również pieszych oraz przewozy towarowe dla samochodów ciężarowych.Pierwsze zawinięcie promu do Świnoujścia planowane jest najpóźniej w okresie wakacyjnym tego roku.

W pozostałym do uruchomienia nowej linii okresie partnerzy projektu poświęcą czas na wszystkie niezbędne przygotowania do wprowadzenia nowej jednostki na Terminal Promowy w Świnoujściu, polegające na organizacji pomieszczeń biurowych i embarkacyjnych, zabezpieczenia służb lądowych i morskich poprzez zatrudnienie wykwalifikowanej kadry do obsługi.

Wejście do Świnoujścia nowego armatora promowego to wyraz dużego zainteresowania Terminalem Promowym w Świnoujściu, wynikającego z jakości oferowanego serwisu, jak i planów rozwojowych obejmujących między innymi rozbudowę o nowe stanowisko statkowe. Z roku na rok Terminal Promowy w Świnoujściu notuje wzrosty w przeładunkach drobnicy promowej, jak i pasażerów. W 2012 roku łącznie przeładowano tam 6,4 mln ton ładunku i obsłużono ponad pół miliona pasażerów.