Nowy Dyrektor Żeglugi Świnoujskiej

mar 20, 2013 | Port Świnoujście

1zeglugaswino61-letni Jerzy Barczak jest nowym dyrektorem Żeglugi Świnoujskiej. Dziś rano prezydent miasta zatwierdził wybór komisji konkursowej. Poprzedni dyrektor Leszek Paprzycki odchodzi na emeryturę.

Do konkurs na dyrektora ŻŚ zgłosiło się 7 kandydatów. Do dalszego etapu dopuszczono 6: czterech ze Świnoujścia, jeden ze Szczecina i jeden z Ostaszewa (woj. pomorskie).

– O wyborze Jerzego Barczaka ostatecznie zdecydowała rozmowa kwalifikacyjna, podczas której oceniono predyspozycje i umiejętności gwarantujące prawidłowe wykonania zadań na tym stanowisku. Kandydat wykazał się dużą znajomością zasad funkcjonowania ŻŚ. Posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie kierowania, tak specyficznym, zakładem pracy. Zaprezentował się jako osoba kreatywna i komunikatywna – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta.

Jerzy Barczak jest absolwentem Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Szczecińskiej. Ukończył także studia podyplomowe o kierunku administracja morska w Wyższej Szkole Morskiej. W Żegludze Świnoujskiej pracuje od 1991 roku. Zaczynał na stanowisku dyspozytora. Od 1993 roku jest kierownikiem działu eksploatacji.

Uważam, że komisja dobrze wybrała – mówi odchodzący dyrektor Leszek Paprzycki. – Znam Jurka doskonale, bardzo dobrze mi się z nim współpracowało. Zastępował mnie na stanowisku podczas moich nieobecności i świetnie sobie radził. Zna tę robotę, zna ludzi, ma dobry kontakt ze związkowcami. Jestem pewny, że sobie świetnie poradzi.

Nowy dyrektor mówi, że nie będzie robił „rewolucji” w żegludze. Zapowiada jednak drobne zmiany.

Już dziś mogę zapewnić mieszkańców i naszych gości, że na pewno w sezonie letnim będą, tak jak co roku, w razie konieczności kursowały dodatkowe promy na obu przeprawach – dodaje Jerzy Barczak.

Źródło: Urząd Miasta Świnoujście