Nowoczesny sprzęt w pracowni WIET. Współpraca Vitronic Polska i Akademii Morskiej w Szczecinie

gru 11, 2017 | Polskie nowości

AM VITRONIC 1

Przedstawiciele Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie oraz firmy Vitronic Polska oficjalnie podpisali umowę o współpracy. 

Spotkanie miało miejsce w Szczecinie, w piątek 8 grudnia 2017 r. Firma oraz wydział do tej pory wspierały się wzajemnie, zapewniając z jednej strony przepływ informacji praktycznych, z drugiej zaś – wymieniając się wiedzą i naukowym doświadczeniem.

– Zapraszani przez dziekana WIET, odbywaliśmy już spotkania i wykłady ze studentami Akademii, mieliśmy okazję pokazywać im, jak w praktyce działają najnowsze technologie wykorzystywane w pomiarach ruchu drogowego – mówi Michał Żuchora, prezes Vitronic Polska. 

Jednym z nowych sprzętów produkcji Vitronic, który trafił do Akademii Morskiej w Szczecinie jest laserowy system PoliScan – skaner wielu pasów jezdni, umożliwiający ciągłe monitorowanie drogi oraz przechwytywanie danych dotyczących wszystkich pojazdów widocznych dla urządzenia, co pozwala dokumentować wszystkie wydarzenia na drodze. 

Obecnie Akademia Morska w Szczecinie jest jedyną uczelnią w Polsce, posiadającą tak nowoczesne urządzenie. – Praktyczne informacje są kluczowe w prowadzonym przez nas procesie dydaktycznym – zapewnił dziekan WIET, dr hab. inż. Stanisław Iwan, prof. AM. – Najnowsze technologie są istotą rozwoju branży transportowej, a współpraca z jej przedstawicielami pozwala nam stale aktualizować wiedzę w oparciu o doświadczenia rynku – dodał.

W odpowiedzi na potrzeby tego dynamicznego rynku, już wkrótce na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu studenci będą mogli wybierać specjalność Inteligentne Systemy Transportowe.

Spotkanie przedstawicieli uczelni i firmy Vitronic oraz przystąpienie do oficjalnej współpracy nadadzą nowy charakter i tempo wspólnym działaniom. – To dla nas ważne, by wspierać edukację przyszłych kadr, ponieważ absolwenci, którzy mieli styczność z firmą są gotowi, by podjąć u nas pracę – dodał Michał Żuchora.

Vitronic to międzynarodowy lider w zakresie technologii ruchu drogowego i automatyzacji logistyki, kreujący rozwiązania dla sektora TSL w oparciu o najnowsze technologie i najwyższą jakość.

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie to interdyscyplinarna jednostka kształcąca specjalistów branży transportowej, spedycyjnej i logistycznej, której aktywność w zakresie współpracy z otoczeniem biznesowym jest kluczowa zarówno w rozwoju dydaktyki, jak i prowadzonych badań.

 

Akademia Morska w Szczecinie