Niemiecki armator rekrutuje polskich marynarzy?

paź 31, 2013 | Żegluga Morska

1huckleberry-finn-438x230W styczniu niemiecki armator TT Line ma otworzyć połączenie promowe ze Świnoujścia do Szwecji. To kolejny termin uruchomienia linii. Pierwotnie promy do Trelleborga miały pływać już od czerwca.

Według nieoficjalnych informacji, armator rekrutuje też polskich marynarzy. Zdaniem ekspertów z branży morskiej, to może oznaczać fiasko rozmów o zakupie Polskiej Żeglugi Bałtyckiej przez TT Line. W tej sprawie Niemcy rozmawiają z ministerstwem skarbu państwa już od wielu miesięcy.

Niemiecki armator podpisał umowę z Zarządem Portów Szczecin-Świnoujście o otwarciu nowego połączenia do Szwecji na początku roku. Rzecznik PŻM przyznawał wtedy na naszej antenie, że będzie to duża konkurencja dla Polaków. W lipcu do terminalu w Świnoujściu przycumowała nawet jednostka TT Line – prom Robin Hood, ale armator do tej pory nie uruchomił regularnego połączenia do Trelleborga.

Jak się dowiedzieliśmy, ostatecznie na linii do Szwecji ma pływać MS Nils Dacke. To wybudowany w 1995 roku prom samochodowo-pasażerski. Na razie na stronie internetowej TT Line nie ma ani słowa na temat nowego połączenia.

 

Źródło: radioszczecin.pl