Niemiecki armator o globalnym zasięgu otwiera nowe Knowledge Center w Trójmieście

wrz 27, 2019 | Polskie nowości

HLAG PPT PL Callao Express 03 sRGB

Hapag-Lloyd, piąty co do wielkości armator kontenerowy na swiecie, otwiera Knowledge Center w Trójmieście, które dzięki swojej start-upowej ideologii, innowacyjnym i elastycznym rozwiązaniom budzi zainteresowanie wielu międzynarodowych korporacji. 

Hapag-Lloyd to międzynarodowa firma o 170 letniej tradycji, mająca siedzibę w Hamburgu i zatrudniająca około 12.800 pracowników w 399 oddziałach zlokalizowanych w 128 krajach. Z uwagi na fakt, iż nowe technologie rewolucjonizują również tą branże, firma Hapag-Lloyd dąży do opracowania i wykorzystania najnowocześniejszych narzędzi, które pozwoliłyby jej pozostać w czołówce firm tworzących i kształtujących sektor transportu kontenerowego. W Polsce Hapag-Lloyd ma już biura w Warszawie i Gdyni.

Częścią realizacji tej strategii jest powstanie nowego Knowledge Center, które będzie zarazem pierwszą taką inwestycją firmy. Oprócz łączenia wybranych elementów IT, zarządzania towarami niebezpiecznymi i zarządzania biznesem, Centrum będzie funkcjonować jako środowisko, w którym firma będzie mogła podejmować szybsze działania i wprowadzać kolejne innowacje. Co więcej, personel Centrum wraz ze współpracownikami z centrali w Hamburgu będą ukierunkowani na szybkie opracowywanie i testowanie nowych pomysłów i najnowocześniejszych rozwiązań, które mają wesprzeć całą globalną organizację Hapag-Lloyd. Oprócz opracowywania narzędzi i technologii, Centrum będzie również podejmować działania w ramach rozwoju talentów i prowadzenia szkoleń.

Od początku procesu wyboru lokalizacji firmę wspierał zespół Invest in Pomerania, którego źródła od lat promują wyjątkowo atrakcyjną ofertę Trójmiasta dla firm łączących w centrach procesy typowe dla branż morskich, z zaletami rozwiązań sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych.

„Warto podkreślić, że ten czołowy armator i marka o globalnym zasięgu, wybrała jako siedzibę dla swego nowego centrum Trójmiasto. Rozwiązania tu opracowane ulepszą pracę tysięcy pracowników firmy dookoła świata. To wyróżnienie, ale i wyraz uznania dla dostępnych tu kadr oraz infrastruktury”, mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek Województwa Pomorskiego

Containers Centrum Wiedzy, które zatrudni 180 osób, zostanie oficjalnie otwarte na początku 2020 r. w Centrum Biznesowym Alchemia. W Centrum będą pracować zarówno nowo zatrudnieni jak i obecni pracownicy Hapag-Lloyd. Układ biurowy tego nowoczesnego i dobrze skomunikowanego kompleksu, położonego w pobliżu Uniwersytety Gdańskiego ma na celu promowanie kultury innowacji, płaskich hierarchii i elastyczności. Do czasu otwarcia docelowej lokalizacji personel będzie tymczasowo umieszczony w pobliskim biurze.

„Cieszymy się, że lokalny rynek pracy oferuje grupę dobrze wykształconych, anglojęzycznych kandydatów, którzy są zmotywowani do podjęcia tego wyzwania”, mówi Joachim Schlotfeldt, Chief Personnel and Global Procurement Officer w Hapag-Lloyd.

 

Invest in Pomerania